NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Některá speciální místa vyvolávají emoce, které lze jen těžko popsat slovy. Barvy krajiny, vůně přírody, kontakt s vánkem… Pocity, které lze často vyjádřit uměním. V rámci projektu On the Draw byli na Kanárské ostrovy pozváni mezinárodní ilustrátoři, aby prostřednictvím svého díla zachytili pocity, které v nich vyvolávají jednotlivé ostrovy. Jediným požadavkem bylo úplná tvůrčí svoboda.

7 ilustrátorů, 7 ostrovů a 7 dní. Výsledkem je nádherný cestovní deník, který představuje emocionální cestu po Kanárských ostrovech.

autorem
Ekaterina
Koroleva

Láva v různých zemitých odstínech, zocelená flora, která se nevzdává barev a velký modrý blesk, produkt střetu mezi nebem a mořem. Tak vidí de Lanzarote mladá umělkyně Ekaterina Koroleva. Tato talentovaná ruská ilustrátorka ztvárňuje prostřednictvím smíšených tradičních malířských technik s využitím inkoustu, tužek a akvarel portrét ostrova s inspirací v díle Césara Manriqueho, Las Salinas nebo La Graciosa.

Zobrazit celé dílo

autorem
Malika
Favre

Malika prostřednictvím svého stylu založeném na jednoduchých liniích a barvách klade důraz na duchovnější vyjádření Fuerteventura. Geometrie, přímé barvy, zvýrazněné odstíny a především klid a samota jsou hlavními představiteli interpretace ostrova této francouzské umělkyně. Obloha a země, pláž a hory, lidé a zvířata. Vše existuje vedle sebe v harmonické rovnováze.

Zobrazit celé dílo

autorem
Paula Bonet

Prostřednictvím jednoho z nejznámějších stylů evropské ilustrace Paula Bonet evokuje ve svém díle různé nálady a intimní emoce, které v ní vyvolala cesta po Gran Canaria. Cesta, během níž objevila pocity, vzpomínky a sny z minulost. Zkušenost a krajina, příroda a jedinec. Kontrasty, které vyzařují zcela ženské vnímání.

Zobrazit celé dílo

autorem
Ben Heine

Svérázný styl Bena Heineho, s vlivem od surrealismu až po pop umění, využívá pro novou interpretaci charakteristické ikony Tenerife jako např. Auditorium de Santa Cruz, útesy Los Gigantes nebo Teide. Ve svém projektu tento belgický umělec pojal lidskou bytost jako měřítko ostrovní krajiny a vytvořil živé prostředí, ve které splývá fantazie a realita. Je to velmi osobitá interpretace ostrova.

Zobrazit celé dílo

autorem
Jens
Magnusson

Švédský ilustrátor specializovaný na dětské ilustrace přetváří barevné a veselé pojetí ostrova La Gomera, kde člověk žije v dokonalé harmonii s přírodou. Mistrovským ztvárněním barev, kompozice a kresby postav líčí svět prostoupený dětskou nevinností, kde převládá nevázanost, plýtvání a bohaté detaily fauny a flóry..

Zobrazit celé dílo

autorem
Steve
Simpson

I po více než 30 letech kariéry je Steve Simpson velmi vitálním člověkem, se svěžím a zábavným stylem inspirovaným grafickým designem, typografií a ilustracemi. A prostřednictvím této techniky vyjadřuje svou vizi ostrova La Palma: míst jako Porís de Candelaria, Santa Cruz de La Palma, Fuente Santa… Momenty spojené s místy a pocity, vypracované v didaktickém pojetí a s velkou dávkou humoru. Ilustruje to, pro co stojí za to žít.

Zobrazit celé dílo

autorem
Mads Berg

Svým výrazně reklamním stylem Mad Berg situuje na El Hierro meditativní lidskou bytost žijící v přírodním prostředí, které jej definuje jako člověka a snaží se ji přimět, aby přijala skutečnost o omezenosti bytí. Introspektivní pohled na základě přímých barev ovlivněných mlhavými skvrnami mraků a stínů. Není divu, že jeho dílo je vystaveno v Muzeu Designu v Dánsku.

Zobrazit celé dílo

Chcete-li se dozvědět více o tomto projektu a jeho autorech, můžete navštívit onthedraw.travel