NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

7 ostrovů, 7 příběhů 7 ostrovů, 7 příběhů

Na Kanárských ostrovech se každým dnem odehrají tisíce jedinečných a různých příběhů. Tisíce a miliony osobních zkušeností a zážitků, díky kterým se ostrovy stávají nezapomenutelnými.

#7stories je umělecký projekt, který se snaží ukázat Kanárské ostrovy z jiných úhlů pohledu. Za tímto účelem sedm z nejvýznamnějších „video tellers“ z platformy Vimeo byli pozváni na Kanárské ostrovy, aby zde prostřednictvím své kamery zachytili tyto zážitky, zážitky, které z každého ostrova činí nezapomenutelné místo. Osobní pohled, kde hlavní roli v díle filmařů přejali jejich emoce a vnímavost. Výsledek byl velkolepý: 7 audiovizuálních výtvorů tak odlišných a překvapujících jako ostrovy samotné.
TISÍCE
SDÍLENÝCH
EMOCÍ
Filmy byly natáčeny během podzimu-zimy v roce 2013 a byly zveřejněny na začátku roku 2014. Projekt se stal okamžitě velkým úspěchem a dvě ze sedmi videí byla ohodnocena jako Staff Pick (videa speciálně doporučená profesionály Vimeo). Za týden a pár dní se dosáhlo 500 000 zhlédnutí a na konci roku filmy vidělo více než milión a půl uživatelů. . Všechny byly zahrnuty do různých cestovních kanálů a blogů, a to hlavně díky audiovizuální kvalitě a originálnímu úhlu pohledu. Proto, pokud plánujete cestu na Kanárské ostrovy, udělejte si chvilku a podívejte se na toto souostroví pohledem těchto mladých tvůrců.

Lanzarote
- AUTORY LEA AMIEL
A NICOLAS LIBERSALLE

Tato tvůrčí dvojice byla tak ohromena krajinou a pocity, které zažila, že svůj film pokřtila The Lanzarote Effect (Efekt Lanzarote). Reprodukce magického a starověkého světa, kde je všechno zvláštn země, obloha, zvyky a především lidé na ostrově, kterým vzdávají hold.

Fuerteventura
- AUTOREM ANDRO KAJZER

V tomto návrhu slovinského režiséra zažijete emoce prostřednictvím detailů. Je to video se zvláštním rytmem a velmi jemnou estetikou, kde hlavní role převzala voda a vítr jako elementy definující život na ostrově Fuerteventura.

Gran
Canaria
- AUTOREM RICK MEREKI

Rick Mereki interpretuje ostrov Gran Canaria jako kaleidoskopické jeviště plné života a intenzivních pocitů. Výsledkem je bouřlivé video nazvané Mirrorlapse.

Tenerife
- AUTOREM MATTY BROWN

Tenerife je nádhernou vzpomínkou. Tak prezentuje ostrov Matty Brown ve svém The Edge of Earth (Konec Země), jako sled myšlenek, které evokují jeho cestu po ostrově. Sedm intenzivních dní vedoucích ke vzniku nejrůznějších pocitů.

La Gomera
- AUTOREM JUAN RAYOS

A Volcano in the Sea (Sopka v moři) je vizuální zamyšlení nad vztahem člověka s prostředím a minulostí. Cesta přírodou a tradicemi ostrova La Gomera, cesta vycházející ze samoty jedince.

La Palma
- AUTOREM
GÜNTHER GHEERAERT

Pokřtěno jako Tales of Life (Momenty života), v tomto videu autor prochází ostrov, který on sám definuje jako místo pro ztrácení. Intimita, tradice a autentičnost jsou přítomné v celém tříminutovém snímku.

El Hierro
- AUTOREM JEAN JULIEN

Návrhem francouzského tvůrce je originální cesta do hlubin ostrova El Hierro. Video, kde jsou textury hmatatelné a folklor, gastronomie a tradice jsou výchozím bodem pro budoucnost ostrova, tu představují ostrovní děti.