NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Chutě S

Označením

Původu

Díky gastronomii vždy můžete poznat krajinu. Proto není divu, že Kanárské ostrovy mají kuchyni plnou kontrastů, s dobře kořeněnými pokrmy a čerstvými a zdravými suroviny díky mírnému podnebí a sopeční půdě, které jim dávají zvláštní příchuť. Navíc mnoho z výrobků se zhotovují ručně s chráněným označením původu, jako například některé ze sýrů a vín.

Objevte Kanárské ostrovy, které jsou potěšením nejenom pro oči, také i pro chuťové buňky.
/
Produkty
Půdy
Kanárská kuchyně má velkou přítomnost některými charakteristickými složky například „millo“ (kanárský název pro kukuřici), brambory, které mají různé textury díky sopeční půdě a několik druhů ryb, které jsou typické pro oblast, jako „vieja“ (parneetroplus), okoun nebo „wreckfish“. A samozřejmě, mezinárodně uznávané banány z Kanárských ostrovů, jedno z nejvíce kompletních a chutných ovocných druhů, které existují.

Ale je-li něco, co vyvyšuje kanárskou gastronomii, jsou její produkty s označením původu. Na ostrovech najdete lahodné vína s označením vlastního původu se sílou chuti sopek v každém doušku. Také sýr vyrobený tradičně, jako Majorero, Palmero nebo Flor de Guía, mají také - vedle OP - rozšířené uznání po celém světě.
Viz vinařství Viz sýry
Vzít si do kufru
Kozí sýr
Fuerteventura
Palmový sirup
La Gomera
Víno Malvasía
Lanzarote
Květ mořské soli
La PALMA
Staré brambory
Tenerife
Quesadillas
El Hierro
Kanárský rum
Gran Canaria
/
Cesta Tapas
A Typických Nádobí
Kulinářské cesty přes různé ostrovy přinášejí příjemná překvapení, ale všechny sdílejí společnou kulinářskou tradici: každé místo bylo schopné dát zvláštní nádech různím jídlam.

Vrásčité brambory s omáčkou Mojo Picón jsou snad nejznámějším jídlem ostrovů, spolu s escaldón, pokrmem vyrobeným z kukuřice (gofio) a ryb. Můžete je ochutnat v široké řadě restaurací specializující se na Kanárskou kuchyni, stejně jako ostatní pokrmy: ropa vieja, cazuelas, sancocho, carajacas…
Viz restaurace
/
Kanárská Kuchyně
U Vás Doma
Pokud po návratu domů postrádáte vrásčité brambory s omáčkou Mojo Picón, dáme vám recept jak si je připravit doma.

Ingredience

(4 osoby)

PRO BRAMBORY

1 kg brambor
200 g hrubé soli

Pro omáčku Mojo Picón

2 - 4 sušené papriky
1 hlava česneku
1 lžička soli
200 ml olivového oleje
50 ml ocet
1 lžička kmínu
1/2 lžička červená paprika mletá
pikantní

Pro ZELENOU omáčku

1 hlava česneku
1 svazek lístků koriandru nebo petrželky
1 šálek olivového oleje
1 špetka bílého octa
1 lžička kmínu
Mořská sůl

Příprava omáčky Mojo Picón

Pro přípravu typické omáčky „Mojo Picón“ první věc, kterou musíte udělat, je namočit sušené papriky na hodinu do vody. Po této době, nechce stéct vodu, vyjměte pecky a kruhy. Na druhé straně, oloupejte a nakrájejte česnek na malé kousky. Dáte vše do moždíře se solí, kmínem a paprikou a mačkejte, dokud nezískáte homogenní pastu. Zatímco mačkáte, pomalu, kousek po kousku, přidávejte olej. Hotovo!

Příprava zelené omáčky

Zelená omáčka se velmi snadno připravuje. Do moždíře dejte oloupaný česnek, sůl, kmín a petržel (nebo koriandr) a mačkejte. Zatímco mačkáte, pomalu, kousek po kousku, přidávejte olej a ... Hotovo!

Příprava
kanárských brambor

První věc, kterou musíte udělat, je umýt brambory se šlupkou a očistit je od země. Poté je umístěte do velkého hrnce a přidejte vodu, ale jen tolik, abyste je zakryli. Zakryjte brambory čistým hadříkem, přidejte sůl a vařte. Nechte vařit, dokud brambory nebudou důkladně uvařené. Voda se téměř odpaří úplně, ale nikdy nepřidávejte více vody. Odejmete hadr a posypte brambory zbývající solí. Přiveďte je varu, dokud se slupka brambor nesvraští a nebude suchá. Jídlo je hotové!