NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde


timple,

duše fiesty

Dřevo, struny a tvar hrušky. Ne, to není kytara, je to timple: nástroj velký pouhých čtyřicet centimetrů, který poznamenal kanárský folklor. Od okamžiku, kdy se začal v 19. století vyrábět, se stal hudebním symbolem těchto ostrovů, nejprve ve východní části a nakonec i v La Gomery a El Hierro.

TAKTO
ZNÍ TIMPLE

Existuje mnoho typů timple:

pětistrunný, čtyřstrunný, contra...

Jakmile začal být nástroj populární a pronikl na další hudební scény, jeho vlastnosti se vyvinuly tak, aby se přizpůsobil své nové roli.

Kanárská hudba

A POKUD HO CHCEŠ

SLYŠET NA ŽIVO…

Kdy můžete slyšet timple naživo? Stále. Jeho veselý zvuk roztancovává všechny „párty“ nebo poutě „romería“ a proto nechybí na žádné fiestě těchto ostrovů ...a že jich je hodně! Kdykoli přijedete, vždy v nějakém místě souostroví najdete fiestu, při které bude znít timple. Takže pokud uvidíte lidi v kostýmu kouzelníka nebo poutníka (tradiční kroje), nerozmýšlejte se a přidejte se k fiestě!

Lidové slavnosti

ZAČÍNÁ ROMERÍA

MINULOST,
SOUČASNOST
A BUDOUCNOST

TIMPLE

V muzeu timple v Teguise se dozvíte, jak se nástroj vyrábí, uvidíte výtvory luthiers z Lanzarote a setkáte se s nejbližšími příbuznými tohoto nástroje. Ponořte se do historie a jejího dopadu na kanárský folklór a zjistěte, jak v posledních letech změnily timple nové technologie. To vše v architektonicky velmi zajímavém prostředí, kde si budete moci rovněž užít koncerty, přednášky a kurzy.

Teguise