NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Přírodana dosah ruky

Na Kanárských ostrovech se nacházejí nejen rajské pláže, ale také tisícileté lesy, nebe plné hvězd a sopky vytvářející krajinu jakoby z jiného světa. Doplnit vaši dovolenou o výlet na nejvyšší horu Španělska nebo tábořit v národním parku je velice snadné, protože většina přírodních atrakcí je snadno dostupná a vybavená spoustou služeb.

Chráněné
území

Na ostrovech existuje velká biodiverzita – soustřeďuje se zde 3000 druhů fauny a flóry, které nenaleznete nikde jinde na světě. Proto je 40 % celého kanárského území chráněno: je zde 7 rezervací biosféry, 3 mořské rezervace a 4 úchvatné národní parky, v nichž můžete sami přímo poznat bohaté ekosystémy Kanárských ostrovů.

Národní park
Teide

Teide je ideálním výletním místem pro celou rodinu. Na tuto sopku můžete vystoupat lanovkou za pouhých osm minut nebo jít pěšky stezkou šest hodin (což vyžaduje adekvátní oblečení, obuv a ochranu proti slunci). Pohled shora je úchvatný. Je to třetí nejvyšší sopka na světě a z nejvýše položeného bodu můžete vidět celý ostrov Tenerife. Někdy je za dobré viditelnosti možné spatřit i ostatní ostrovy.

Národní park
Timanfaya

Ohňové hory, Montañas de Fuego na Lanzarote, jsou Marsem na Zemi. Těchto 5 tisíc hektarů nepozměněných vegetací a lidskou rukou vás ohromí strhující krásou. Ryzí charakter této rudé a černé země můžete objevovat pěšky nebo autobusem, ale nezábavnější je to z hřbetu dromedára.

Národní park
Garajonay

Tento národní park vděčí za své jméno legendě o Gaře a Jonayovi, kanárským Romeovi a Julii. V tomto hustě porostlém vavřínovém lese roste mnoho mechu a kapradí a při chození po místních stezkách budete mít pocit, že jste se vrátili do pravěku. Nevýznamnějším koutem tohoto národního parku je oblast brázděná potokem El Cedro – starobylý les jasně zelené barvy s výjimečnou biodiverzitou.

Národní park
Caldera
de Taburiente

Tento národní park ve středu ostrova je pravděpodobně důvodem k tomu, proč se mu říká „La Isla Bonita“, tedy hezký ostrov. V srdci ostrova La Palma se můžete procházet po lesích plných kanárských borovic, prohlédnout si jedinečný barevný vodopád „Cascada de colores“ a jako nikdy se těšit z noční oblohy od skalního útvaru Roque de los Muchachos.

Procházky
s tou nejlepší vyhlídkou

Na mírných teplotách po celý rok je dobré to, že kanárskou přírodu můžete objevovat kdykoli. Při jediném treku lze vidět, jak se krajina každých pár kilometrů mění: pláž, poušť, les... Nechte se vést jejím kouzlem po těchto stezkách přizpůsobených pro všechny podle úrovně náročnosti.

A až si budete potřebovat odpočinout, můžete to udělat na jedné z vyhlídek, které na Kanárských ostrovech najdete. O přestávce se můžete pokochat nejen výhledem, ale také novým pohledem na kanárskou architekturu a dílo Césara Manriqueho.

Odpočinek
na čistém vzduchu

Po pěkné procházce přírodou Kanárských ostrovů není nic lepšího, než si odpočinout v jednom z klidných luxusních či venkovských hotelů. Není zde ani hluk, ani vás nikdo neobtěžuje – můžete se vyspat daleko od městského ruchu, jste tu pouze vy, příroda a vaše sny. Až se probudíte, bude na vás čekat bohatá snídaně z místních produktů, která vás posilní před dalším objevováním krásné kanárské krajiny.