NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

ZAČNĚTE ZNOVU VĚŘIT

V ZAČNĚTE ZNOVU VĚŘIT

Kanárské ostrovy jsou plné kouzelných míst: bujných vavřínových lesů, které se zdají být začarované, prehistorických jeskyní opředených stovkami legend, sopek považovaných za posvátné a mnoha dalších míst, díky nimž se ostrovy stávají místem se zvláštní aurou.

Proto, pokud navštívíte Kanárské ostrovy, nemůžete odjet, aniž byste poznali tato kouzelná místa působící magicky. A kdo ví, pokud je vaše víra skutečně silná, možná spatříte i ostrov San Borondón, osmý ostrov Kanárského souostroví, který, jak vypráví legenda, se objevuje a znovu mizí již po celá staletí kdesi v oceánu.

/
TENERIFE
MYTOLOGIE
A LEGENDY

En torno a Tenerife je opředené mýty a legendami. Podle jedné legendy z mytologie guanche uvnitř sopky Teide žije už po celá století uzavřený ďábel Guayota. Jiná legenda vypráví, že pirát Amaro Pargo, původem z La Laguna, se ve vodách Atlantiku postavil obávanému známému pirátovi Barbanegra.

/
GRAN CANARIA
ARCHEOLOGICKÁ
TRASA

Velký kulturní vývoj, kterého ostrov Gran Canaria dosáhl během domorodého období, se odráží v Archeologické stezce na severu, kde můžete navštívit klášter Valerón, jeskyni Cueva Pintada a Nekropoli Maipés, a tak si prohlédnout starověká naleziště a zblízka obdivovat jeskynní malby a náhrobky vystavěné na lávě. Kromě toho se na úpatí Roque Bentayga dozvíte, v čem spočívaly magické rituály domorodců související s jarní a podzimní rovnodenností.

/
LANZAROTE
MÝTY A OHEŇ

Lanzarote je ostrovem sopek. Můžete se přiblížit k Mýtu Atlantidy a potápět se ve zdejších hlubokých vodách, seznámit se s legendou o Princezně Ico v Teguise nebo zjistit prostřednictvím sopečné přírody Timanfaya, proč je ostrov nazýván ostrovem ohně a vody.

/
FUERTEVENTURA
KOUZELNÁ
HORA

Horu Tindaya, nazývanou také „Magická hora“, považovali domorodí obyvatelé ostrova Fuerteventura za spojovací dveře s nebem. Odtud pak můžete zajít do Archeologického muzea Betancuria a tam si prohlédnout jedinečné a záhadné archeologické nálezy nebo obdivovat krásu hory Antigua, kde se podle legendy poprvé zjevilo „Světlo Mafasca“.

/
LA PALMA
KRÁSNÁ
A TAJEMNÁ

La Palma je krása a tajemství ve stejné míře. V Národním parku Caldera de Taburiente můžete kromě nádherné přírody pozorovat posvátnou přítomnost Roque Idafe, kterého auarité považovali za osu světa. V Roque de los Muchachos pak najdete jeskynní malby a petroglyfy považované za posvátné.

/
LA GOMERA
PŘÍRODA
JAKO Z POHÁDKY

Záhadno a kouzlo lze pociťovat v přírodě na celém ostrově La Gomera. Nádherné lesy Národního parku Garajonay jsou opředené legendami o skřítcích a romantickými příběhy, stejně jako Prameny Espina, o kterých se říká, že mají skvělé léčivé účinky.

/
EL HIERRO
KOUZLO
HVĚZD

Obloha ostrova El Hierro je tak čistá a jasná, že nabízí jednu z nejlepších možností astronomického pozorování v Evropě. Není proto divu, že původní obyvatelé ostrova provozovali kult hvězd prostřednictvím umění. V oblast El Sabinar můžete pozorovat jeskynní rytiny v El Julán, prostřednictvím kterých domorodí obyvatelé ostrova vyjadřovali svou náboženskou víru související s hvězdami.