NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Muzeum větrných mlýnů – Tiscamanita

Muzeum větrných mlýnů na ostrově Fuerteventura
Muzeum větrných mlýnů na ostrově Fuerteventura
Muzeum větrných mlýnů na ostrově Fuerteventura

Seznamte se s postupem přípravy kanárského gofia

Muzeum větrných mlýnů se nachází v tradičním domě va vesnici Tiscamanita, která se nachází v centrální časti ostrova Fuerteventura. Vedle muzea se nachází zrekontruovaný větrný mlýn. V Muzeu větrných mlýnů se seznámíte s veškerou kulturu, která byla vytvořena kolem gofia, jídla z celozrné mouky, které po staletí zmírňovalo hlad na ostrově. Příjemná návštěva, která nabízí prohlídku historie mlýnů a možnost seznámení se postupem přípravy autentického kanárského gofia.

Zaposlouchejte se do zvuku ručního mlýna

Jakmile vstoupíte do muzea, zaujme vás zvláštní hluk, který pochází z ručního mlýna, kde se drtí obilí. Je fascinující vidět provoz tradičního větrného mlýna, postaveného z kamene, bahna a vápna a prohlédnout si budovu mlýna s věží a strojním zařízením. Muzeum větrných mlýnů vás seznámí s různými způsoby získávání mouky z obilí. Je zde také množství indormačních panelů, schémat a plánků různých typů mlýnů, které vás seznámí s jejich fungováním.

Isla Fuerteventura

For the latest available information about opening hours, reservations, locations and contact details, see the official website.

PŘEJDĚTE NA WEB

ZJISTĚTE