NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

7 ostrovů v 1 minutě

Ještě neznáte Kanárské ostrovy?
Kanárské souostroví tvoří sedm ostrovů v Atlantském oceánu, na nichž svítí slunce po celý rok. Teploty jsou zde velmi mírné: průměrná zimní teplota je 19 ºC a letní 23 ºC. Při procházkách po plážích nebo v impozantní krajině ucítíte, jak se rutina vytrácí a s ní i vaše starosti. Ať už vyhledáváte dobrodružství, nebo klid a pohodlí, Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro vám zaručí ozdravný zážitek.

Sopečná příroda

Je možné, že u Kanárských ostrovů vám přijde na mysl Teide, třetí nejvyšší sopka na světě, ale sopečná povaha ostrovů jde mnohem dále – v kanárské krajině je konstantou, starobylou, tajemnou silou, která poskytla těmto sedmi ostrovům krásu a charakter.
Když se láva vylila z hlubin země a vytvořila tyto ostrovy, vysochala ostré štíty a kaldery plné života, vyřezala geometrické tvary a strmé rokle, nakreslila kouzelné pláže a mořské dno nesrovnatelné krásy. Někdy jsou tyto rozmarné tvary oděny dozelena, jindy jsou nahé jako měsíční krajina, ale všechny vás vyzývají k tomu, abyste se nechali obklopit jejich zvláštní energií.

Volný čas a odpočinek

Na Kanárských ostrovech najdete obnovenou hotelovou nabídku s ubytováním vysoké kvality nabízejícím různorodost: ať již chcete strávit noc ve velkém hotelovém komplexu u moře, nebo ztraceni v přírodě, díky kvalitní péči o hosty a příznačné kanárské pohostinnosti se vrátíte domů plní sil.

Užívat si dovolené, když se každé ráno budíte vedle svých oblíbených lákadel, je snadné – pár kroků od golfového hřiště, blízko lesů a stezek, obklopeni muzei, nákupními centry atd.

Vaše vysněná dovolená může být jakákoli, na Kanárských ostrovech najdete vše, co potřebujete.

Bezpečí a blízkost

Kanárské ostrovy jsou rájem na zemi jen pár hodin letu z velkých evropských měst. Nebude vám to tedy dlouho trvat, zanecháte za sebou déšť a můžete si začít užívat kanárské slunce. A protože jsou součástí Evropské unie, budete mít veškeré výhody, které s tím souvisí: rozsáhlou infrastrukturu a širokou síť služeb, klid, že můžete platit eurem, a vždy kartu zdravotního pojištění.

Jedinečná krajina

Kanárské ostrovy jsou jednou z geografických oblastí s největší biodiverzitou na světě. Na pouhých sedmi ostrovech najdete tisíce různých krajin: duny, lesy, sopky, nebe plné hvězd a hlavně pláže. Pláže s černým, zlatým, červeným nebo bílým pískem, panenské či turistické pláže, pláže vhodné pro sport nebo odpočinek. Je zde 256 km pláží, pro každého podle jeho přání.

Zdejší symfonie zážitků a barev vás překvapí a budete si přát je navštívit všechny.

Opalovat se, navštívit impozantní horu Teide, ponořit se do přírody, zahrát si golf, užívat si v tematickém parku… Tento ostrov má něco pro každého!

Více informací

Gran Canaria je miniaturním světadílem, který kromě chráněných krajinných oblastí, jako jsou duny v Maspalomas, nabízí mnoho aktivit pro volný čas a pohodu.

Více informací

Lanzarote vypadá jako z jiného světa. Nejlepší způsob, jak poznat Měsíc, aniž byste opustili Zemi, je navštívit Národní park Timanfaya.

Více informací

Bílý písek a tyrkysová voda. Fuerteventura je jedna velká pláž, ráj pro milovníky větru a vln.

Více informací

Zde se můžete pohroužit do přírody mezi sopkami a lesy plnými pravěké vegetace, pod nebem, které patří k těm s největším počtem hvězd na světě.

Více informací

Bujné tisícileté lesy spadají přes hluboké rokle až k plážím s černým pískem. Ostrov plný legend a magie.

Více informací

Nejmenší ostrov, který je oázou klidu. Při potápění v průzračných vodách se ponoříte do světa ticha a krásy.

Více informací