NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

SÝRY

A

VÍNO

Sýry a vína z Kanárských ostrovů jsou produkty s označením původu. Na každém ostrově alespoň jeden produkt nese toto označení. Toto kritérium kvality přispělo k tomu, aby zdejší sýry získaly významná ocenění na soutěžích jako World Cheese Awards a místní vína Robert Parker a Guinea Penin ocenili vysokým skóre ve svých prestižních průvodcích vínem, kde každým rokem publikují ta nejlepší. Mezinárodní prestiži se zdejší vína těší již dlouho, opěvoval je už William Shakespeare ve svých spisech.

A proto, ať už navštívíte kterýkoli ostrov, vždy budete mít možnost ochutnat některý z produktů s certifikátem kvality.

/
El Hierro
Přírodní zpracování produktů

I ostrov El Hierro získal označení původu, přitom se zde nacházela pouhá dvě vinařství. Je to bezprecední případ, který potvrzuje kvalitu zdejších vín. Důvodem je to, že se vyrábějí z velmi starých vinných odrůd, které na ostrově přežily a vinná réva zde nikdy nebyla napadena nebezpečnými škůdci jako je révokaz. Proto jsou vína ryzí a jejich chuť přirozená. Podobnými přívlastky je možné označit vynikající uzené sýry vyrobené řemeslným způsobem, které se prodávají prostřednictvím jakýchsi zemědělských družstev.
Zobrazit vinné sklepy a sýrárny na ostrově El Hierro>

/
Fuerteventura
Prestižní sýry

Sýr Majorero z Fuerteventury má certifikát označení původu od roku 1996, je jedním z nejznámějších na Kanárských ostrovech. Při mnoha příležitostech byl vybrán mezi ty nejlepší na světě a jeho chuť byla oceněna degustátory soutěže World Cheese Awards. Poznáte ho podle načervenalé paprikové barvy jeho obalu a charakteristické lehce nakyslé a zároveň sladké chuti.
Zobrazit sýrárny na ostrově Fuerteventura >

/
Gran Canaria
Kontrast rozdílů

Označení původu na ostrově Gran Canaria vzniklo spojením dvou již existujících označení, Monte Lentiscal a Gran Canaria, a proto je zdejší nabídka vín velmi široká. Pochází z tak odlišných vinných rév jako je Negramoll, Malvaz, Listán Negro nebo obecný. Vína výborně doplňují nejlepší sýr na ostrově Flor de Guía, lahodný překvapivě krémový a aromatický sýr z kravského a ovčího mléka, pro jehož výrobu se používá syřidlo rostlinného původu, z pestíků bodláku.
Zobrazit vinné sklepy a sýrárny na ostrově Gran Canaria >

/
La Gomera
Přírodní charakter

Po celém ostrově La Gomera roste bujná vegetace. Proto se příliš nedivte, když narazíte na vinné keře na velmi příkrých svazích nebo dokonce při lezení po skalách. Nejreprezentativnější odrůdou ostrova je Forastera blanca, je původem vína s jedinečným buketem a kontrasty, často se podává s pokrmy jako almogrote, speciální omáčkou vyrobenou z gomérského sýru smíchaného s paprikou a rajčaty.
Zobrazit vinné sklepy a sýrárny na ostrově La Gomera >

/
La Palma
V evropě zcela jedinečná vinná odrůda

Pokud navštívíte ostrov La Palma, nemůžete odjet, aniž byste ochutnali jeho vína s označením původu, protože ta jsou vyrobena z Pokud navštívíte ostrov La Palma, nemůžete odjet, aniž byste ochutnali jeho vína s označením původu, protože ta jsou vyrobena z. I proto patří k kterých si vinaři velmi cení. Na ostrově La Palma také naleznete jako ideální doplněk těchto vín vynikající uzené sýry vyrobené ze syrového kozího mléka. Jednotlivé sýry mohou dosáhnout hmotnosti až 15 kg.
Zobrazit vinné sklepy a sýrárny na ostrově La Palma>

/
Lanzarote
V obklopení sopek

Lanzarote je ostrov vyprahlé a sopečné země, která dodává zdejším produktům zvláštní charakteristické vlastnosti. Obzvláště pak vínům a sýrům. To si můžete sami ověřit, když navštívíte La Geria, oblast s jedinečnou kultivací na světě, a to jak z hlediska svého složení, tak i krásy. Zde vinné keře vyrůstají v sopečných skalnatých kuželech a vytvářejí nádherný kouzelný kontrast odstínů a barev, přičemž každému z vín dodávají speciální charakter. Něco podobného se děje s místními sýry vyrobených z autochtonního kozího mléka. Kvůli suchu a příznačným vlastnostem pastvin dobytek produkuje velice kvalitní mléko s intenzivní chutí vhodné pro výrobu jak čerstvých tak zralých sýrů.
Zobrazit vinné sklepy a sýrárny na ostrově Lanzarote>

/
Tenerife
Nejrůznější chutě

Vzhledem k výrazným nerovnostem na velmi malém prostoru má Tenerife celou řadu mikroklimatů a velmi odlišný typ vinných rév v každé oblasti. Proto na ostrově naleznete 5 vín s označením původu, všechna velmi kvalitní. Červená, bílá, růžová, sladký Malvaz... A co lepšího si můžete dát k vínu než dobrý sýr. Místní obyvatelé nejvíce konzumují čerstvý sýr, nicméně další vynikající volbou je charakteristický uzený sýr obalený v pražené kukuřičné mouce nebo paprice, s velmi jemnou kořeněnou chutí.
Zobrazit vinné sklepy a sýrárny na ostrově Tenerife>