NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Vinný sklípek Viña Cheo

Vinice pěstované přímo na sopečné půdě

Vinný sklípek Viña Cheo, který se nachází v obci Valle Gran Rey v jihozápadní části ostrova La Gomera, zpracovává červená a bílá vína, k čemuž využívá jedinečných geografických rysů této vinařské oblasti Kanárských ostrovů. V příkré krajině s prudkými svahy, které jsou charakteristické pro impozantní gomerské útesy, se vinice pěstují jako přízemní rostlina přímo na vulkanické půdě obce Hermigua, ačkoliv v jiných oblastech této gomerské vesnice se také pěstují ve středních polohách.

Výprava za poznáním, jak se rodí mladé víno

Vinný sklípek Viña Cheo, který je majetkem rodiny ostrovních zemědělců, zpracovává jednak mladá červená vína z hroznů odrůd Listán Negro a Ruby Cabernet, jednak bílá mladá vína z hroznů odrůd Forastera Blanca a Listán Blanco. Tato vína pocházející z Viña Cheo se stáčejí do lahví a každoročně prodávají s označením původu Vinos de La Gomera. Po předchozí domluvě je možné sklípek navštívit a seznámit se s jeho vinicemi, jakož i s procesem zpracování vína. Dále je možné zakoupit vína místní výroby zpracovaná v jiných nedalekých sklípcích.

Isla La Gomera

For the latest available information about opening hours, reservations, locations and contact details, see the official website.

PŘEJDĚTE NA WEB

ZJISTĚTE