NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Vinné sklepy El Grifo

Vinné sklepy El Grifo + Vinné sklepy na ostrově Lanzarote
Vinné sklepy El Grifo + Vinné sklepy na ostrově Lanzarote
Vinné sklepy El Grifo + Vinné sklepy na ostrově Lanzarote

Emblematický vinný sklípek s muzeem a knihovnou

Vinné sklepy El Grifo, jedny z deseti nejstarších ve Španělsku, produkují emblematické víno z ostrova Lanzarote od konce 18. století. S malou rodinnou vinicí na sopečné půdě, jejíž sklizeň se provádí ručně, zpracovávají ročně kolem půl milionu lahví s označením původu Lanzarote. Je možné navštívit vinice i muzeum vína. V jejich knihovně o víně, která byla otevřena v roce 1998 básníkem Josém Hierro, je zachováno na pět tisíc literárních děl o enologii.

Prestižní víno omezené výroby

Vinné sklepy El Grifo se nacházejí poblíž města San Bartolomé, v centrální oblasti ostrova Lanzarote, a produkují vína odrůdy Malvaz ve všech třech verzích - suché, polosladké a sladké, jakož i Listán Negro, růžové, červené a Muscatel. Dále zpracovávají limitované produkce svých vín pod značkou Reserva de la Familia. Veškeré výrobky sklípku El Grifo lze zakoupit v jeho obchůdku, kde je také k vidění umělecká sbírka děl souvisejících se světem vína.

Isla Lanzarote

For the latest available information about opening hours, reservations, locations and contact details, see the official website.

PŘEJDĚTE NA WEB

ZJISTĚTE