NEJVĚTŠÍ

NEJVĚTŠÍ

KARNEVAL

Karneval na Kanárských ostrovech je výbuchem radosti, hudby a barev. Ulice jsou potřísněné oslavou, vzduch je impregnovaný zábavou a na ostrovech murgas (kluby), mogollones (masy) a průvod personifikují parodií a velkolepostí jednu z nejstarších tradicí.
Ale co opravdu odlišuje karnevaly Kanárských ostrovů s ohledem na ostatní, jsou jejich příjemné teploty, i když je zima. Vyberte si kostým, který se vám nejvíc líbí a na zimu, jejich mírné noci vám určitě umožní obléct si cokoli.
/
SLAVNOSTI
V PLNÝCH BARVÁCH
V PLNÝCH BARVÁCH
Jedním z nejočekávanějších okamžiků kanárského karnevalu jsou slavnosti, kdy se rozhodne, kdo bude královnou plesu. Několik kandidátů pochoduje ve extravagantních kostýmech z peří a s kamínky, které dávali dohromady během celého roku a mohou vážit stovky kil. Pěkná podívaná barev a jasu.
Jedním z hlavních událostí jsou arény a jízda na koni. Přehlídky masek, kostýmů, plováků, vozů... obrovská masa barev a radosti z tance v rytmu karnevalu zaplaví ulice ostrovů.
/
Na ulici
LOS MOGOLLONES!
Karneval na ulici a „mogollones“ jsou centrální částí karnevalu, kdy všichni se vrhnou do ulic v rytmu hudby s jediným cílem bavit se a předvést svůj kostým. Každý je vítán, stačí jen chtít se bavit.
/
VYNALÉZAVOST
„MURGAS“
„Murgas“ jsou skupiny přátel, kteří zpívá a dávají vtipný nádech karnevalu. Když budete poslouchat jeho skladby, pochopíte, proč Kanárské ostrovy jsou známé pro jejich velký smysl pro humor. Jednou z nejzábavnějších událostí jsou soutěže těchto skupin, kde ukazují svou kreativitu přes písně s vysokou kritickou úrovní a oblíbeností u publika.
Pro všechny
styly
Kanárské ostrovy jsou země plná kontrastů, jako jejich karnevaly. Každý ostrov má své vlastní akce a oslavy, kde můžete vidět od korunování „drag queen“, muže převléknutého za ženu, až po války pudrem.
A nenechte si ujít...
01/02/2019 - 10/03/2019

Carnaval de Santa Cruz de Tenerife

Tenerife

Febrero

Carnaval de Puerto del Rosario

Fuerteventura

Febrero

Carnaval San Sebastián de La Gomera

La Gomera

Febrero

Carnaval de Santa Cruz de La Palma

La Palma

15/02/2019 - 10/03/2019

Carnaval de Las Palmas de Gran Canaria

Gran Canaria

Febrero

Carnaval de Valverde

El Hierro

14/03/2019 - 24/03/2019

Carnaval de Maspalomas

Gran Canaria

/
Pohřeb
sardinek
A jeden z nejméně žádaných momentů oslavy: její konec. Jedním z nejvíce charakteristických a zvláštních obřadů, kdy všichni ostrované pochodují a parodují pohřeb, na kterém uhoří jedna sardinka ve středu ohňostroje.