NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Kanárské ostrovy

z nebe

Díky privilegovanému umístění a vynikajícímu klimatu Kanárských ostrovů najdete jen několik málo hodin od středu Evropy jednu z nejautentičtějších a nejdivočejších krajin celého kontinentu. Jejich zelené tisícileté lesy, velkolepé sopky, nádherné bílé písečné pláže a působivé útesy představují společně s malými vesnicemi a tradičními usedlostmi krásné panorama plné kontrastů. A ještě krásnější jsou při pozorování z nebe.

Na Kanárských ostrovech naleznete mnoho možností pro pozorování jejich zvláštní geografie z nebe. Nechte se vynést balónem a pocítíte nezměrnost ostrovů ze vzduchu nebo se proleťte malým letadlem a pozorujte neuvěřitelné kontrasty ostrovů plných života.

/
Lanzarote
jako na jiné planetě

Geria je jedna z nejzvláštnějších a nejpřekvapivějších oblastí na Lanzarote. Kontrast černé země sopečného původu a intenzivní zelené barvy vinné révy vytváří kouzelnou vizuální podívanou, která vás přenese do jiného světa.

/
Fuerteventura
idylické krajiny

Při přílivu voda pokrývá různé části Puertito de Lobos na ostrově Fuerteventura a vytváří přírodní koupaliště s křišťálově průzračnou vodou. Ideální je pozorovat to ze vzduchu.

/
Gran Canaria
na zeleném koberci

Oblastí Anden Verde na ostrově Gran Canaria prochází několik turistických tras, které jsou skvělou volbou pro objevování a poznávání zdejší přírody. Pokud ale máte příležitost udělat si výlet letadlem, budete si moci jedním jediným pohledem vychutnat pohled na divokou přírodu vyúsťující v komplex ostrých útesů.

/
Tenerife
objevování nepřístupných míst

Nejlepší volbou pro leteckou prohlídku ostrova Tenerife je přelet na Přírodním parkem Anaga, při kterém můžete pozorovat jeho impozantní skály a objevovat skryté oblasti pro koupání, viditelné pouze ze vzduchu.

/
La Gomera
pastva pro oči

Jedinečný útes sopečného původu ve tvaru varhan lze jasně pozorovat pouze z nebe nebo z moře. Ale pouze při přeletu nebe nad ostrovem La Gomera si budete moci vychutnat celou nádheru této zvláštní formace, která překvapuje přesností geometrických tvarů Vallehermoso.

/
La Palma
plout mezi mraky

Nebe je nejlepším místem k pozorování moře mraků, které se za vlhkých dopolední vytvářejí v Caldera de Taburiente. Pouze z výšky je možné v celé kráse obdivovat mlžnou deku, která vzniká na stěnách nejpopulárnějšího kráteru ostrova la Palma.

/
El Hierro
nad sopkami

Nejlepší vzdušné pohledy na El Hierro budete mít v oblasti Verodal a majáku Orchilla, kde oceníte velkolepou podívanou na sopečné útesy oblasti, které se troufale tyčí nad mořem.