Bodyboarding v El Confital

Nejlepší pravá vlna v Evropě pro bodyboarding

Vlna v El Confital je považována za nejlepší pravou vlnu v Evropě, proto vyžaduje trpělivost a vzbuzuje respekt místních. Spot leží na severu pláže Las Cantera, na severovýchodě ostrova Gran Canaria. Jedná se tedy o městský a snadno dostupný spot. Oblast je přírodní kout obklopený malými zátokami se zlatavým pískem a vulkanickými skalami a je propojena s městem Las Palmas de Gran Canaria třídou hojně frekventovanou surfaři a návštěvníky, kteří si chtějí vychutnat západ slunce.

Spot se silnými zlomy vln v blízkosti Las Cantera

Spot El Confital je dokonalý pro provozování bodyboardingu na profesionální úrovni. Díky obrovskému vulkanickému spádu se vlny tvoří daleko, otevírají se doprava a vytvářejí obrovskou vertikální stěnu a poté silné zlomy. Nejpříhodnější jsou vlny v El Confital při přílivu, větry V-SV a swell S-SZ-Z, jeden až tři metry vysoké, nejlepší období je od září do května. Vstup do vody je možný z několika bodů na mělčině, ale při silném vlnobití je bezpečnější držet se písečné stezky uprostřed skály.

Localidad
El Confital

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
2
259
13
262
10045