NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Cestování s domácí mazlíčky

OSTROVY PSŮ

Od počátku své historie měly Kanárské ostrovy velmi blízký vztah k psímu světu.

Jejich název pochází z latinského slova canis a odkazuje na dva velké mastify, které ulovili první objevitelé ostrovů v roce 40 př.n.l. Událost je pokládána za natolik významnou, že je zobrazena v erbu ostrovů.

PŘED CESTOU

Pokud zvažujete cestovat se svým mazlíčkem, je nutné, abyste se zamysleli nad několika otázkami. Je důležité, abyste si zarezervovali hotel nebo ubytování umožňující pobyt se zvířetem, případně, si zařídili cestovní veterinární osvědčení.

Pamatujte také, že při rezervaci letenky byste se měli seznámit s politikou letecké přepravy domácích zvířat a podmínkami, za kterých může váš mazlíček cestovat.

DOMÁCÍ MAZLÍČCI NA OSTROVECH

Přiletíte-li na ostrovy se svým mazlíčkem, je důležité, abyste měli na paměti, že na většině veřejných prostranstvích je povinné mít pejska na vodítku a některé rasy musí mít i náhubek. Na druhou stranu budete mít k dispozici prostory určené pro domácí zvířata, kde si váš malý kamarád bude moci užít maximální svobody.

V případě, že budete potřebovat jakkoli poradit, naleznete na všech ostrovech řadu veterinárních klinik.

UBYTOVÁNÍ S DOMÁCÍM ZVÍŘETEM

Stále více luxusních hotelů na ostrovech umožňuje ubytování s domácími mazlíčky. Mnohé z nich dokonce nabízejí malou uvítací sadu se základními drobnostmi pro dovolenou se zvířaty.