Bodyboarding v El Frontón

Jedny z nejlepších vln na světě pro bodyboarding na Gran Canaria

Na severozápadním pobřeží ostrova Gran Canaria se nachází spot El Frontón nabízející jedny z nejlepších vln pro bodyboarding na světě. Zdejší vlny byly odborníky ohodnoceny jako páté nejlepší na světě. Na spot se dostanete z rybářského městečka Caleta de Arriba přes labyrint banánových hájů, přes zvlněný a nerovný terén. I když je možné zaparkovat hned vedle, nebo jít pěšky z blízké pláže Agujero, doporučuje se dávat při přístupu pozor, neboť jsou v této oblasti neustále vlny.

Spot ideální pro extrémní manévry v blízkosti Caleta de Arriba

El Frontón se díky silnému vlnobití často srovnává s Teahupoo. Jakmile se vlna odrazí od vulkanického dna, vytvoří se silný zlom jak zprava, tak zleva. Ve dnech s velkým vlnobitím je na místě dobrá zkušenost a síla, ale odměnou vám bude možnost provádět skoky a extrémní manévry. Vstup do vody je relativně snadný, můžete dojít až na konec reefu, ale je třeba dát pozor na vlny. Celý rok je zde konstantní při přílivu a větrech JV-JZ-V a swellu Z-SZ-S-JZ, ale největší vlny se objevují v říjnu až květnu.

Localidad
Gáldar

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
2
259
13
262
10045