Bodyboarding v la Baja del Ganado

Divoká vlna na severozápadě La Graciosa, Lanzarote

Na severozápadním pobřeží La Graciosa, malého ostrova severně od Lanzarote, se nachází spot Baja del Ganado. Leží velmi blízko pláže Las Conchas, je zde velmi prudká vlna směřující na otevřené moře a skýtající nádherný výhled na ostrůvek Alegranza. Dostanete se sem po stezce vedoucí z Caleta de Sebo, hlavního města ostrova, směrem na sever. Jedná se o velmi náročný spot se snadným přístupem do vody. Oceán se zde v plné síle tříští o pobřeží lemované vulkány.

Spot pro zkušené sportovce

Baja del Ganado má vlnu tvořící se na vulkanickém podloží. Je velmi silná a láme se zprava. Zlom vlny je krátký, ale velmi výbušný, neboť je to moře s velmi tvrdým příbojem. Proto je tento spot vhodný pouze pro zkušené sportovce. Vlnobití je velmi pravidelné, nicméně nejlepší vlny jsou prý od září do května. Ideální podmínky nastávají při přílivu a větrech J-JZ-JV a swell ve směru S-SV-SZ, ale u velmi silného swellu je třeba dávat pozor, protože je zde silný proud.

Localidad
La Graciosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
8
259
13
262
10045