Bodyboarding v La Machacona

Vlna s dlouhým a průzračným zlomem pro bodyboarding na Tenerife

La Machacona okouzluje nádherným dlouhým a průzračným zlomem vlny, velmi kvalitní spot pro provozování bodyboardingu. Levá strana je stroj, který generuje silné zlomy, i když při lámání je možné surfovat i po pravé straně. Nachází se na jižním pobřeží ostrova Tenerife, mezi centry El Médano a Los Abrigos. I když spot není ze silnice vidět, vlnolam se nachází hned vedle pláže La Tejita, kde je kemp, ze kterého se bez problémů dostanete na spot. V blízkosti nejsou žádné služby, ale můžete zde zaparkovat.

Letní spot pro pokročilé surfaře v blízkosti La Tejita

Vlny v La Machacona se lámou při přílivu na vulkanické skále v blízkosti břehu a moře vstupuje z jihu. Spot vyžaduje kontrolu a pokročilé znalosti. V dny, kdy fouká vítr ze severu, je toto místo příhodné, ale v momentě kdy fouká plnou silou, připomíná moře skelný povrch. Nejlepší podmínky nastávají od června do září, při přílivu a se severními větry a J-JV swellem. Na spot se dostanete pěšky po mělčině, ale při velkých vlnách je zde silný proud.

Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
  • Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
  • Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
  • Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
  • Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
1
259
13
262
10045