Climbing in the Barranco del Agua

Dobře vybavené trasy v Puntallana

Rokle Agua na severozápadě ostrova La Palma je krajinou, do které bezpochyby stojí za to proniknout. Tato chráněná přírodní oblast shromažďuje ty nejlepší vzorky kaktusovité rostliny cardonal, které existují na ostrově, a je ideálním místem pro provozování sportovního horolezectví. Tato oblast umístěná v okrese Puntallana je výtečná. Disponuje 140 dobře vybavenými trasami, které byly přizpůsobeny místními horolezci, a to na vertikálních stěnách, jež mohou dosahovat výšky 40 metrů.

Čedičové skály ve stěně La Ferrata

Tato oblast, kterou lze jednoduše identifikovat, protože pod cestou má tunel s umělými přehradami, lze slézat po celý rok, i když v zimě je mírně navlhlá. Výstup na některou z jejich tras je nutno provést prostřednictvím již namontovaných kovových schodů a lan, protože tyto skály, které jsou v určitých úsecích z poněkud vrásčitého čediče (zvláště stěna La Ferrata), jsou ve spodní části prakticky nepřístupné. Proto se doporučuje nosit vždy helmu, hlavně v dolní části cesty.

Localidad
Puntallana

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
  • Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
  • Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
  • Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
5
257
13
262
10045