Jízda na kole po ostrově Fuerteventura

Jízda z Puerto de Rosario až na jih ostrova
Jízda s větrem z východu až na jih ostrova Fuerteventura, která je vhodná pro cyklisty, kteří jsou v kondici. Z hlavního města ostrova Puerto del Rosario pojedete směrem na sever podél pobřeží, dokud nepřejedete okázalé duny na pláži Corralejo, kde končí prvních 30 kilometrů. Je načase změnit směr a zahájit mírný vzestup do středu ostrova představující okružní cestu přes vesnice Villaverde a La Oliva, která zanechává horu Tindaya na západě a prochází rovinatou krajinou, leč poskvrněnou horami.
Šlapat 150 kilometrů až do lokality Morro Jable
Pláně ustupují vnitřním údolím s divočejším a náročnějším terénem, který se mění po příjezdu do Vega del Río Palma a z jehož palmového háje vyjedete směrem na Pájara. S 90 kilometry v nohou je vhodné se najíst dřív, než pojedete přes horu Cardón. Po cestě do surfařské vesnice La Pared na vás čeká šlapání uprostřed úžasné krajiny vedoucí k cílovému úseku této trasy. Cílem této dlouhé trasy měřící téměř 150 kilometrů je Morro Jable na poloostrově Jandía se svými nádhernými plážemi.
Distance
146 km
Výška
572 m
Slope
1790 m
Restaurant
Localidad
Puerto del Rosario

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
4
257
13
262
10045