Cyklotrasa ze severu do středu ostrova Gran Canaria

Okružní jízda z Bañaderos do Roque Nublo

Tato okružní cyklotrasa, která proniká až do samotného srdce ostrova Gran Canaria vychází ze severního pobřeží ostrova, konkrétně z Bañaderos, kde zaparkujete své auto a vystoupáte až k banánovým plantážím, ovocným sadům a statkům, které vedou k rokli Los Tiles. Místní oblouky a protioblouky udávají směr do vesnice Fontanales a ke stoletým borovicím obce Gáldar, až po rozhlednu La Cruz de Tejeda, která je ideálním místem pro odpočinek před tím, než se pustíte do centrální klikaté cesty vedoucí k emblematickému Roque Nublo.

Sjezd až do obce Tejeda ve středu ostrova Gran Canaria

Rychlý sjezd vede až do vesnice Tejeda ve středu ostrova Gran Canaria plné skalních tvarů v čele s monolitem Roque Bentayga, kterého následují stěny El Aserrador: jedná se o svahy střídající se mezi mandlovníky, jež se táhnou od osady Ayacata až k úpatí skalního monumentu Roque Nublo, který je přírodním symbolem ostrova. Návrat směrem do Cruz de Tejeda přes pláň La Pez má příjemnější profil. A pro doplnění této úžasné krajinné mozaiky, která se uzavírá v Bañaderos, postačí vydat se po silnici Valleseco a Arucas.

Distance
106 km
Výška
1720 m
Slope
2760 m
Is circular
Restaurant
Localidad
Bañaderos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
2
257
13
262
10045