Terénní běh na ostrově Tenerife

Náročná trasa pro terénní běh na jihu ostrova Tenerife

Trasa začíná na jihu ostrova Tenerife, konkrétně v obci Vilaflor ve výšce téměř 1.400 metrů. Po tvrdém stoupání do výšky 1.100 metrů se dostanete do sedla Degollada de Guajara, ze kterého budete mít úžasný výhled na sopku Teide a na ostrov La Gomera. Odsud následuje sestup dlouhý jeden kilometr až do místa Siete Cañadas, přes které trasa pokračuje.

Horský běh přes Národní park Teide

Běžec poběží 6 kilometrů po prakticky rovném terénu mezi vulkanickým krasem a lávovými skalami připomínajícího cestu na měsíc, dokud nedorazí k hostinci Parador del Teide. Celkem se jedná o téměř 20 kilometrů náročné cesty, která v posledních letech byla součástí soutěže Blue Trail ve své sportovní disciplíně Ultratrail. Je nezbytné mít dobrou ochranu před sluncem a dodržovat pitný režim.

Distance
20 km
Max height
2.500 m
Localidad
Vilaflor

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045