Maipés de Agaete

Archeologický park pod širým nebem na Gran Canaria

Díky téměř 700 hrobům s obrovskými náhrobky postavenými z vulkanického kamene se Maipés de Agaete stal výjimečným archeologickým parkem pod širým nebem, který toho hodně vypovídá o světě domorodého obyvatelstva. Nachází se na severozápadě Gran Canaria, za zády borového háje Tamadaba. Spočívá na velkém vulkanickém pahorku, ve vyprahlé a mimořádně krásné krajině. Nejstarší hrobky jsou staré 1300 let. Mimořádné místo, vyhlášené Kulturní památkou, kde šedá barva terénu a zelená barva vegetace vytvářejí podmanivou chromatickou hru.

Navštivte hrobky v Maipés

Tajemství nekropole Maipés se odhaluje během příjemné cesty uzpůsobené osobám s omezenou možností pohybu. Celý okruh je dlouhý méně než kilometr. V informačním centru vám nejprve vysvětlí, jaké jsou zde typy hrobek, a proniknete do světa starých obyvatel ostrova. Poté se po cestě vymezené ocelovými lávkami vydáte ke stovkám hrobek, z nichž některé mají v průměru až osm metrů a na výšku tři metry. Jsou nenápadně rozesety po celém okolí. Prohlídka s průvodcem vás zavede do světa předhispánských kultur s okolním prostředím jako z filmu.

Parking

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nefotografujte s bleskem. Mohly by poškodit umělecky a kulturně hodnotná díla.
- Používejte odpadkové koše a pokud možno vyhazujte již dříve vytříděný odpad do příslušného kontejneru. Ve výstavních halách nejezte jídlo.
- Dávejte si pozor na batoh nebo tašku, abyste při pohybu nenarazili do žádného předmětu.
- Snažte se mlčet nebo mluvit potichu, abyste nerušili ostatní návštěvníky.
2
11
262
10045