Vesnička Tiñor

Nejmenší vesnice na ostrově El Hierro

Tiñor je nejmenší vesnička na Kanárských ostrovech. Leží na severovýchodě ostrova El Hierro. Má zvláštní půvab, který souvisí s upravenými tradičními domy postavenými z černé sopečné skály a plochých tašek anglického typu. Bílá barva domů kontrastuje se zelenými tóny okolní krajiny. Obec je schovaná za srázem, několik kilometrů od hlavního města ostrova, a je to opravdový klenot, který stojí za to navštívit.

Malebná vesnička, kterou protíná Bajada de la Virgen de los Reyes

Vesnici Tiñor protíná známá Bajada de la Virgen de los Reyes (jedna z nejvýznamnějších komunikací souostroví). Chcete-li se dostat do vesnice, musíte odbočit ze silnice z Valverde do San Andrés a El Pinar. Nicméně doporučujeme navštívit toto malebné pohádkové místo. Zaparkujte automobil, projděte se po uličkách, obdivujte panenskou čistotu tohoto venkovského prostředí. Rozhodně si nezapomeňte fotoaparát.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
7
9
262
10045