Historická část Ingenio

Město zrozené díky cukrové třtině

Nachází se na jihovýchodě ostrova Gran Canaria. Město Ingenio doznalo ekonomického rozvoje oblasti díky rozkvětu zemědělství v 16. století. Pěstování cukrové třtiny umožnilo rozvoj této lokality, která byla až dosud závislá na sousedním městě Agüimes. V současné době jsou v tomto okrese dvě historické části: starobylá část náměstí Candelaria a čtvrť Carrizal Virgen del Buen Suceso.

Zemědělské práce probíhají v prostředí přímo vyzývajícím k návštěvě

Městečko Ingenio se nachází v prostředí vod, zemědělských usedlostí a plantáží cukrové třtiny, blízko tří znamenitých přírodních památek ostrova Gran Canaria: rokle Guayadeque a Draguillo a přírodní rezervace Caldera de los Marteles. V samotné historické části, kde zůstaly zachovány různé domy s tradiční kanárskou architekturou, se nachází park Néstor Álamo s nejvyšší palmou Kanárských ostrovů, jejíž výška dosahuje přibližně třicet metrů.

Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045