Historická část Vegueta

Místo vzniku hlavního města Las Palmas de Gran Canaria

Nachází se v jižní části hlavního města ostrova Gran Canaria. Vegueta se stala místem vzniku města Las Palmas koncem 15. století. Na zdejších náměstích stojí historické budovy např. La Casa de Colón, katedrála Santa Ana, muzeum Kanárských ostrovů, Literární kabinet, radnice a Atlantské středisko moderního umění. V historické části města je velký počet obchodů, v blízkosti tržiště z roku 1856 i na rušné ulici Triana.

Čtvrť kultury a zábavy

U kaňonu Guiniguada, naproti divadlu Teatro Pérez Galdós (nese jméno slavného rodáka z Veguety), se lze procházet po dlážděných ulicích a malebných koutech. Návštěvníci mohou podnikat výlety do historie, poznávat různé umělecké směry např. pozdní gotika a renesance. Po procházce si mohou odpočinout na některé z teras poblíž historických budov.

Typ
Historické jádro
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Las Palmas de Gran Canaria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045