Mazo

Turistické městečko řemeslníků

V jihovýchodní části ostrova La Palma se nachází vynikající turistické řemeslné městečko tohoto ostrova, jež nese název Villa de Mazo. Pěstují zde řadu tradičních řemesel, městečko je známé svými krajkami a také tím, že zde sídlí dle odhadu nejvyšší počet řemeslníků z celého ostrova. Malé historické centrum je útulné a vyzývá k procházkám. Dlážděné ulice, kde lze vstřebávat atmosféru tradice a historie ostrova La Palma.

Lákadla pro turisty v městečku Villa de Mazo

Městečko Villa de Mazo se nachází jen několik minut cesty od letiště na ostrově La Palma a nabízí hodně turistických lákadel. Náměstí kolem dokola lemují nádherné klasické budovy např. Radnice. Dům Casa Roja je epicentrem řemeslné tradice, zde lze zakoupit různé ručně vyrobené předměty. V přírodním parku Parque Natural de Cumbre Vieja je dobře značená síť různých stezek, díky níž lze poznávat zdejší rozmanitou přírodu. Navštivte archeologický park Cueva de Belmaco a poznejte jeskynní umění a život domorodců v minulosti na ostrově La Palma.

Archeological sites
Lookout
Public transport
Restoration
Shop/shopping

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
5
10
262
10045