Městečko Tazacorte

Městečko s mnoha památkami mezi banánovníky

Tazacorte má jediné muzeum v Evropě věnované banánu jakožto druhu ovoce, který si zasloužil kategorii Chráněného geografického označení. Toto městečko ležící na severozápadním pobřeží ostrova La Palma však není jen pouhou obrovskou plantáží banánovníků. Jeho hlavním jádrem je čtvrť Charco, dále komplex panských domů z 16. a 17. století, které mají vysokou historickou i uměleckou hodnotu. Toto krásné městečko učiní krásný dojem i na nejnáročnější návštěvníky.

Z historické části až k pobřežní promenádě

První španělští dobyvatelé se vylodili na plážích Tazacorte koncem 15. století. První kostel, který byl na La Palmě postaven, je právě zde, pod záštitou archanděla Michaela. Ve stínu pergoly na náměstí Plaza de Espaňa lze popustit uzdu své fantazii o těchto historických událostech a zároveň obdivovat ozdobné mozaiky dovezené ze Sevilly, udělat si přestávku a odpočinout si a poté se projít po pobřežní promenádě vedoucí až ke skalnatému pobřeží Tazacorte.

Historical heritage
Dědictví
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Tazacorte

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
5
9
262
10045