Vesnička La Tosca

Okouzlující vesnička uprostřed lesa kanárských dračinců

La Tosca je vesnička nacházející se poblíž Barlovento, na severu ostrova La Palma. Má jednu zvláštnost a tou je dračincový les, jedna z největších oblastí, kde roste tento endemický kanárský strom. Ve vesničce La Tosca žije ani ne dvacet obyvatel. Vesnička je obklopena úrodnou půdou a těmito enigmatickými stromy, které přitahují pozornost Evropanů již od středověku a staly se námětem bezpočtu legend.

Pomineme-li legendy, z historie se dozvíme, že obyvatelé La Tosca i okolních vesniček používali žilky listů těchto stromů k výrobě šňůr, přičemž tato nevelká lokalita těží z okolních přírodních zdrojů. Z blízké obce Barlovento lze podniknout pěkný výlet až k této osadě tradičních domků ze suchého kamene a kochat se nádherným výhledem z okolního strmého pobřeží.

Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Barlovento

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
5
9
262
10045