El Golfo

Rybářská vesnička ležící uprostřed lávových útvarů

Na západě ostrova Lanzarote u oceánu se nachází El Golfo – rybářská vesnička v přírodním parku Parque Natural de los Volcanes. Je obklopena neuvěřitelnými lávovými útvary vzniklými z erupcí v letech 1730-1736. Je to půvabná enkláva s námořnickými domky v typickém lanzarotském stylu s vybílenými stěnami a plochými střechami stojící v úzkých ulicích, které vedou až k loďkám na pláži s černým pískem.

Venkovské sídlo, vynikající gastronomie

El Golfo má bohatou nabídku ubytování. Návštěva této vesničky během dovolené vskutku stojí za to. A to nejen díky přirozené kráse tohoto místa, ale také kvůli všudypřítomnému klidu, vynikající gastronomii založené na čerstvých rybách, blízkým přírodním zajímavostem např. jezero Los Clicos či přírodní park Parque Nacional de Timanfaya. A pozorování západu slunce z některé terasy dodá několikadenní relaxaci punc zlata.

Lookout
Restoration
Shop/shopping

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
3
9
262
10045