Pláž Echentive

Kouzelná pláž mezi sopkami

Pláž Echentive na jihu ostrova La Palma je jednou z nejmodernějších na ostrově, vznikla v roce 1971 po erupci sopky Teneguía. Je součástí přírodní památky sopek Teneguía, nachází se proto uprostřed krásné přírodní scenérie. Měří přibližně 275 metrů na délku, a přestože má spíše divoký vzhled, autem či pěšky po stezkách se k ní dostanete snadno.

Relax v přírodních jezírcích

Jedinečná krajina obklopující pláž Echentive skrývá nádherná přírodní jezírka, ve kterých si můžete užívat relaxační koupele i ve dnech se silným vlnobitím. Velmi blízko se nachází Fuente Santa, pramen léčivé vody, který byl zasypán při stejné erupci, kdy vznikla pláž. Procházka po stezkách obklopujících pláž Echentive a objevování její historie a tajemství je jedním z největších kouzel tohoto skrytého kouta ostrova La Palma

Délka
230 m
Parking
Public transport
Sin vigilancia
Viento
Oleaje fuerte
Localidad
Fuencaliente
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
5
9
262
10045