Pozo de las Calcosas

Jedinečná osada s přírodním koupalištěm na severu ostrova El Hierro

Nejosobitější osada nejmenšího z Kanárských ostrovů – ostrova El Hierro – vám umožní prohlédnout si pradávné doškové střechy na mnoha domcích z vulkanického kamene, ale také vychutnat si blízké přírodní koupaliště s klidnou vodou, menší lagunu a velký záliv zpola chráněný před mohutným Atlantikem. A pokud to vlny dovolí, můžete se vykoupat i v otevřeném moři. Až příliš zajímavostí na to, abyste oblast El Monacal ve Valverde, hlavním městě ostrova nenavštívili.

Klid a tradice pod dohledem Neptuna z recyklátu

Zdejší domy si vystavěli rybáři pro svůj letní pobyt. Na horní část útesu se dvěma restauracemi vyjedete autem, ale do vesnice sestoupíte příjemnou a krátkou procházkou s krásnými výhledy na oceán a klikatící se pobřeží. Mořskou erozí obroušené kameny slouží jako malé dlaždice a koupání v blízkosti zajímavé sochy Neptuna z roku 2007, vyrobené z recyklovaného materiálu, zde nabývá na větším významu. Místo, které je hodné bohů.

Solarium
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
Localidad
El Mocanal
Opatření ke koupání

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
- V mnoha přírodních koupalištích je zakázán vstup s domácími zvířaty. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
7
9
262
10045