Přírodní památka Bandama

Vstupte do sopečné kaldery na ostrově Gran Canaria

Vstoupit do kaldery Bandama je jako vrátit se v čase o miliony let zpět. Do doby, kdy gigantické výbuchy horkých podzemních vod po sobě zanechaly ohromnou kruhovou formaci o průměru tisíc metrů. Bandama leží 20 minut jízdy od Las Palmas na severovýchodě ostrova Gran Canaria. Dovnitř vydutý útvar s lesíky autochtonních stromů, rozsáhlými usazeninami šedavého sopečného popele a strmými srázy na okraji působí úchvatným dojmem.

Nejlepší rozhledna kaldery Bandama

Hned vedle strmých srázů kaldery se do výše 575 metrů tyčí vrchol Bandama, nejnovější sopečný kráter na ostrově Gran Canaria a jeho nejlepší rozhledna. Do kaldery se dostanete po menší síti stezek, které jí procházejí. Při 170metrovém sestupu až na dno kaldery zahlédnete jeskyně, v minulosti používané domorodými obyvateli jako obilnice, lisovny vína pěstovaného v Bandamě a několik málo domů se staletou historií.

Výška
574 m
Flora interest
Catering
Trekking routes
Public transport
Wildlife interest
Localidad
Santa Brígida

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
2
10
262
10045