Surfování na levé vlně v La Santa

Vhodné podmínky pro celoroční surfování na Lanzarote

Na severozápadním pobřeží Lanzarote, v rybářském městečku La Santa, se nachází spot, kde je možné surfovat po celý rok. Není vhodný pro začátečníky. Levá vlna v La Santa je jeden z nejvyhledávanějších spotů mezi místní surfaři a návštěvníky, zejména díky stálým a kvalitním podmínkám. Nachází se na nerovném vulkanickém pobřeží se silným vlnobitím. Dostanete se sem snadno přímo z města. Auto můžete nechat na parkovišti přímo naproti spotu.

Mohutná vlna pro zkušené surfaře na La Santa

Levá vlna v La Santa má neoddiskutovatelnou kvalitu. Krátká a výbušná vlna, jež se láme na obě strany. Surfaři dávají přednost levé straně, kde má trochu delší dráhu než napravo. Zlomy jsou dokonalé a čisté a vytvářejí se na vulkanickém reefu. Vstup do vody je komplikovaný, protože je třeba jít po mělčiny čelem ke hřbetu. Vždy je třeba dávat pozor a mít na sobě speciální obuv. Moře má velkou sílu a dno je značně nerovné. I když zde převládají konstantní podmínky, nejlepší vlny zde najdete od září do května, s J-JZ-JV-V větry, S-SV-SZ-Z swellem a středním přílivem.

Localidad
La Santa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
3
259
13
262
10045