Cyklotrasa pro horská kola na severním úbočí ostrova Tenerife

Jízda po širokých cestách až do údolí Valle de La Orotava

Tato dlouhá trasa, která vede z La Esperanza do Santiago del Teide, prochází severním úbočím ostrova Tenerife. Již od výchozího bodu pojedete na kole po širokých a pohodlných cestách s pevným podkladem mezi lesy s kanárskou borovicí, které jako by zmírnily úsilí, jež vyžaduje výstup po hřbetu vytvářejícího osu ostrova. Zde dosáhnete nejvyššího bodu této trasy, tj. 1.728 metrů, což je hezký začátek pro rychlý sjezd, který vede do údolí Valle de La Orotava a rekreační oblasti La Caldera, kde můžete doplnit zásoby.

Pohled na sopku Chinyero a završení jízdy v Santiago del Teide

Tato trasa byla vybudována pro radost z jízdy a za účelem najet kilometry, zatímco se zdá, že se sopka Teide otáčí zároveň s vámi, aby ukázala svou impozantní severní stranu. Se svěžím vánkem ve tváři dorazíte do vesnice San José de los Llanos v El Tanque, která je ideálním místem ke svačině, obnově sil a překonání konečného úseku, který má pro vás dárek: pohled na lávu ze sopky Chinyero, která způsobila poslední erupci na ostrově Tenerife před více než sto lety. V každém případě tato trasa vrcholí mezi nádhernými mandlovníky, které vás budou navigovat až do Santiago del Teide.

Distance
50 km
Výška
756 m
Slope
1130 m
Restaurant
Localidad
La Esperanza

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045