Rambla de Castro

Pěší turistika mezi palmami s výhledem na moře

Nachází se v Los Realejos, v severní části Tenerife. Rambla de Castro kombinuje přírodní bohatství chráněné krajiny se stopami práce v oblasti Kanárských ostrovů. Tahle túra začíná na úrovni moře na pláži Los Roques a ústí v Hacienda de Castro, kde návštěvník může vzpomínat na pirátské útoky dávných staletí, vidět nádherou Casona de Castro a v La Gordejuela, znát místo, kam byl postaven první parní stroj, který byl použit ke zvýšení vody na Tenerife.

Pevnost, která chránila před útoky pirátů z osmnáctého století

S dvěma kilometry a téměř bez výstupu, Rambla de Castro lze provést dvěma způsoby. Je vhodné začít v hotelu Maritim a skončit v Mirador de San Pedro, kde je více možností vrátit se do výchozího bodu veřejní dopravou. Stezka nízké obtížnosti spojuje dlážděné zóny s tradičními cestami. Kromě pevnosti San Fernando, která byla postavena v 18. století, můžete navštívit poustevnu San Pedro, kde je cenná barokní socha apoštola.

Délka
4 km
Public transport
Localidad
Los Realejos
Downloadable files selection
Archivos
Imagen Archivo
Título Fichero
Rambla de Castro
pdf

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
No te lo puedes perder
Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
Začátek cesty

Cesta začíná průchodem zátoky Burgado, kde nám dva strmé vulkanické útesy ukazují výsledek mořské eroze, která způsobila ústup pobřežní linie a dala jí konvexní tvar.

Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
Pryšce nad oceánem

Tato oblast je známá jako Punta de Los Pejes Verdes; vyhlídka nám dovoluje užít si panoramatický výhled na Roque Grande a Roque Chico. Soustava těchto strmých vulkanických útesů, které jsou výsledkem ústupu svahu, ukazuje mořskou erozi, která vytvořila viditelné dutiny, kudy pronikají vlny. Obklopují nás výjimečné pryšce, které vynikají proti mořské vodě.

Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
Procházíme rozvinutou turistickou urbanizací

Musíme projít tímto turistickým komplexem vzniklým s rozvojem Isa v 70. letech minulého století. Banánové plantáže byly nahrazeny těmito stavbami, které se dostaly až k okraji útesu a pozměnily krajinu.

Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
Strž s názvem vavřínového lesa

Procházíme touto strží, jednou ze čtyř na stezce. Má jméno podle jednoho lesního druhu rostoucího ve vavřínovém lese, jelikož tento tok pochází z vysoké zóny Los Realejos, kde je oblast tohoto názvu.

Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
Zbytky průkopnických průmyslových památek

Před námi je sestup 211 schodů na kouzelné místo: ruinu čerpací stanice La Gordejuela, kde společnost Hamilton instalovala v roce 1903 první parní stroj na ostrově. Odtud se bralo bílé zlato na těchto ostrovech, tedy voda, pro banánové plantáže, které ještě můžeme vidět během naší cesty, zvláště v její konečné části. V 19. století již byla tato oblast navštěvována kvůli podívané na vodopády Gordejuela, které stékaly do moře, než se začalo s tímto využitím.

Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
Pláž Playa de la Fajana

Sejít na tuto pláž je procházka, která nás znovu dovede k vodní základně, funkční studna, která nám stále připomíná důležitost vody na tomto chráněném území. Pláž je charakteristická pro severní pobřeží se strží s velkými balvany.

Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
Pozor na piráty

Podívejte se na horizont a hledejte plachetnici – tato malá pevnost totiž měla za úkol chránit bohatý statek před piráty. Tenerife mezi 15. a 17. stoletím často trpělo útoky pirátů, stejně jako zbytek souostroví. Tato malá pevnost San Fernando vyzbrojená děly je vzpomínkou na tuto dobu, protože pláž pod tímto výčnělkem byla místem k vylodění. Nechal ji postavit Hernando de Castro v 16. století a užitek z tohoto statku měl také dobyvatel Tenerife Alonso Fernández de Lugo.

Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
El jardín de Edén neboli Rajská Zahrada

Rajská zahrada, krásný statek na půvabném místě nebo úžasný, nádherný kout – to jsou některé popisy, které tato oblast získala od cestovatelů a spisovatelů. Ještě dnes si drží svou krásu, s jedním z nejhezčích palmových hájů ostrova, ve kterém vyčnívá výjimečná budova Castro. Je příkladem tradiční kanárské architektury venkovských sídel, která se datuje do 16. století, kde můžeme u budov pozorovat charakteristické prvky jako patia, dřevěné balkóny a dokonce venkovní prádelnu.

Imagen
Subtítulo
Rambla de Castro, Tenerife
Título
Kříž nad krajinou

Končíme výstup od Casony cestou s tradičním dlážděním, která vede před kapli sv. Petra, jejíž zdivo je z 16. století a která uchovává dřevěnou barokní sošku apoštola. Před ní stojí dřevěný kříž, který vypadá jako, když chce požehnat této nádherné krajině. Zatím se dostáváme na konec cesty, kde se nachází rozhledna San Pedro. Zde máme úžasný panoramatický výhled na severní pobřeží Tenerife, které jsme obešli, a také na pobřeží, které se táhne k západu směrem k San Juan de la Rambla.

Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Bezpečnější je mít zvíře na vodítku.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
1
54784
10 13
262
10045