NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Cestování na
Kanárské ostrovy vsrpnu

Už nevíš, jak uniknout horku? Cesta na Kanárské ostrovy je pro tebe tím pravým řešením. Zde tě čeká mírnější léto, plné plánů pro užívání si pevniny, moře a vzduchu. Srpen je jeden z nejlepších měsíců pro obdivování noční oblohy, objevování nových koníčků a poznávání některých z nejstarších kanárských tradic.
Průměrná
teplota
28° C

12 h
slunečního svitu denně

V tomto
měsíci doporučujeme...

1
Něco si
přej

Pokud se rozhodneš pro srpnovou dovolenou, pak budeš mít schůzku s perseidami, což je jeden z nejúžasnějších meteorických dešťů za celý rok. A když už si můžeš vybrat, tak proč je nesledovat na nejčistší evropské obloze? Na Kanárských ostrovech máme 3 Rezervace Starlight, což je označení, které se uděluje pouze oblastem, kde můžeš sledovat oblohu v celé její čistotě, bez jakéhokoli světelného znečištění městy nebo letadly.

Pozorování hvězd
Hvězdářské rozhledny

2
Uteč vysokým
teplotám

Někdy při velkém horku, to poslední, na co nemáš chuť, je být daleko od bazénu, nebo moře. Avšak v podnebí, jaké mají Kanárské ostrovy, si slunce neužiješ pouze při trávení krásného dne na pláži, ale stane se také tvým nejlepším společníkem při výletech do hor, při prvním vyzkoušení nového sportu nebo při odpoledních nákupech.

Pláže
Stezky
Den strávený na nákupech

3
Od průvodu
k průvodu

Pokud v tomto měsíci navštívíš Kanárské ostrovy, doporučujeme ti dvě oslavy, které jsou naprostou klasikou: „Bajada de la Rama“ v Agaete na Gran Canarii a Peregrinación de la Virgen de Candelaria (Poutní cesta Madony Candelarie) na Tenerife. Při první oslavě průvod prochází celou vesnicí v rytmu hudby až k moři, přičemž jeho účastníci tančí a mávají větvičkami z borovice, eukalyptu, vavřínu… a při druhé pochodují tisíce Tenerifanů až do Candelarie, aby zde uctili svoji patronku.

Agaete

Sluneční brýle
klobouk
opalovací krém