Pobřeží a pláž

Kanárské ostrovy si lze jen těžko představit bez obrazu nádherné pláže s čistou a klidnou vodou, kde se můžete koupat a bořit nohy do písku, zatímco si užíváte slunce, zdejšího příznivého klimatu a jasné oblohy bez mráčku. To vše je možné na více než 1 500 kilometrech pobřeží, které nabízí širokou škálu pláží pro všechny chutě.

03:17
Título
Playas de las Islas Canarias
Póster
Costa y Playa - Poster - Video Playas
Costa y Playa - Poster - Video Playas
Tipo
Ancho completo
Contenido

Pláže, které si můžete užívat po celý rok

Na Kanárských ostrovech se nachází více než 500 pláží, které jsou stejně rozdílné jako jedinečné. Najdete zde nedotčené pláže, městské pláže, rodinné pláže, přístupné pláže, odlehlé pláže... Jsou zde dlouhé pláže pro nekonečné procházky, malé pláže, kde se můžete opalovat, a pláže pro odpočinek nebo pro provozování oblíbeného sportu, ať už se jedná o jízdu na vlnách nebo objevování mořského dna. Na Kanárských ostrovech je totiž mnoho pláží různých barev: světlý písek, bílý písek, červený písek a samozřejmě překvapivé a téměř magnetické vulkanické pláže s lesklým černým pískem. A všechny si je můžete užít v jakémkoli ročním období díky mírným teplotám a více než 3000 hodinám slunečního svitu ročně. 

Título

Moře možností, které si můžete užít

Imagen
Banner playas en las Islas Canarias.
Banner playas en las Islas Canarias.
Imagen
CostayPlaya-ParrafoImagen1
CostayPlaya-ParrafoImagen1
Contenido

Stravování u moře 

Když přijde čas na jídlo na Kanárských ostrovech, možnosti jsou stejně rozmanité jako pláže: velké terasy s tapas, plážové bary, kde si můžete dát limpety se zelenou omáčkou mojo a smažené ryby, restaurace s mořskými plody, restaurace s čerstvými rybami a další mezinárodní restaurace nebo gurmánské koutky. Kanárská kuchyně je jednoduchá, ale velmi chutná a je výsledkem míšení různých kultur, které však daly vzniknout vlastní gastronomii z kvalitních surovin. Pokud máte rádi ryby, mezi nejoblíbenější patří místní ryby, jako je například kanici, vieja nebo očnatec. Spolu s nimi se podávají chobotnice, další z úžasných jídel, a to v jakékoli variantě: dušené, v salpicónu nebo smažené a nezapomeňte na pokrm ropa vieja. A co třeba marinovaný tuňák nebo rybí kastrůlek, dvě tradiční jídla, která stojí za to ochutnat v kterémkoliv rybářském cechu v mnoha rybářských vesnicích podél kanárského pobřeží. 
 

Contenido

Vodní aktivity 

Čisté a průzračné vody Kanárských ostrovů lákají ke koupání v každém ročním období a jsou ideální pro vodní sporty. Pokud se na to cítíte, je tu spousta škol a center surfování, windsurfingu, kitesurfingu, plachtění nebo vodního lyžování, kde můžete začít nebo zdokonalit svou techniku a styl. Pasátové větry jsou pro tyto způsoby potápění dokonalou podporou a průzračné vody spolu s jedinečným mořským dnem činí z Kanárských ostrovů ideální destinaci pro potápěče z celého světa.  

Contenido

Nezapomenutelné východy a západy slunce

Je jen málo romantičtějších věcí než pozorování východu nebo západu slunce u moře. Obdivovat je z pláže na Kanárských ostrovech znamená sedět v první řadě u obzoru, kde se slunce spojuje s mořem a vytváří neuvěřitelnou hru světla, stínů a barev. Nádherná paleta okrových, červených, oranžových a růžových barev, které oblohu zbarvují do úžasných odstínů. A co je nejlepší, západy a východy slunce jsou stejně nádherné jako na všech plážích na ostrovech.

Imagen
CostayPlaya-Fuerteventura-Atardecer
CostayPlaya-Fuerteventura-Atardecer