La Graciosa

malý poklad

Malý, klidný ostrov, bez asfaltu a znečištění, nedotčená příroda, rajské pláže s tyrkysovou vodou a bílým pískem, strohá krajina, málo obydlená... Ano, i když se tomu možná nechce věřit, takové místo existuje jen pár hodin cesty od jakéhokoli města v Evropě.

Contenido

Tento malý poklad Kanárských ostrovů, vzdálený pouhou půlhodinu cesty od Lanzarote a spojený moderními loděmi, které sem jezdí několikrát denně, je splněným snem cestovatelů, kteří hledají samotu, relaxaci a absolutní spojení s přírodou. 

Stejně jako zbytek Kanárského souostroví má i La Graciosa výjimečné klima po celý rok, takže si tento ráj, jenž je součástí přírodního parku Chinijo Archipelago a jedné ze tří mořských rezervací na Kanárských ostrovech, a zároveň útočištěm mnoha mořských ptáků, můžete užít kdykoli během roku.

Ostrov chráněný ve své celistvosti, který vás zve k odpočinku, opalování a koupání, k objevování jeho zákoutí pěšky nebo na kole, k vychutnávání kanárské gastronomie u moře... Mnohem víc než poklad!
 

 

 

Contenido

Nedotčené pláže s tyrkysovou vodou

Hlavním lákadlem letoviska La Graciosa jsou nedotčené odlehlé pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Je překvapivé, že na tak malém ostrově je možné si každý den pobytu užít jinou pláž.

Můžeme si vybrat mezi těmi, které jsou poněkud frekventovanější - v závislosti na ročním období - a jinými, kde najdeme naprostou samotu. Jsou zde také pláže s klidnou vodou, ideální pro šnorchlování, nebo ty s vlnami a proudy, kde musíme být opatrnější. Najdete zde bílý písek, zlatý písek a sopečnou skálu, které vytvářejí kontrasty tónů, jež se zdají být neskutečné. 

Imagen
Contenido

La Graciosa na kole

Jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat La Graciosu, je jízda na kole. Kromě toho, že je ostrov šetrný k životnímu prostředí - nezapomínejme, že se nacházíme na chráněném území v celé jeho délce - rovinatý terén ostrova nám umožňuje bez větších obtíží objevovat jeho krásná zákoutí při jízdě na kole. Trasy jsou řádně označeny a nesmíme opouštět stezky, abychom nepoškodili přírodní prostředí. Nemusíme se starat ani o kolo, protože si ho můžeme půjčit na libovolně dlouhou dobu na ostrově a užít si zábavu. Šlápněme do pedálů!

Contenido

Pěší trasy

Na ostrově je několik stezek, které pokrývají velkou část území, kde převládá strohá sopečná krajina, kde nejsou žádné stromy ani stíny, které by chránily před sluncem. Stejně jako cyklisté by se i pěší turisté měli vyvarovat opuštění vyznačených tras, aby nepoškodili tento křehký a cenný ekosystém, který je domovem endemických druhů, jež se nevyskytují nikde jinde na světě.

Čtyři hlavní turistické trasy vedou k rajským plážím ostrova a dalším zajímavým místům, která jistě nikoho nenechají lhostejným. Nezapomenutelným zážitkem je procházka po těchto stezkách při krásném západu slunce.
 

Území kde převládá strohá sopečná krajina, kde nejsou žádné stromy ani stíny, které by chránily před sluncem.

Contenido

Bohatství mořského dna

Spolu s ostrůvky na severu Lanzarote je La Graciosa jednou ze tří mořských rezervací Kanárských ostrovů, chráněné oblasti zřízené za účelem ochrany bohatství mořského dna v této části Kanárských ostrovů. Z toho lze snadno odvodit, že ostrov je ideální pro milovníky potápění, kteří zde najdou obrovskou rozmanitost rostlinných a živočišných druhů, stejně jako členitou podmořskou sopečnou krajinu plnou jeskyní a tunelů.

Pokud však potápění v moři přesahuje naše touhy, žádný problém, La Graciosa nabízí alternativy, abychom o tyto divy nepřišli. Některé z ostrovních pláží s klidnou vodou jsou ideální pro nasazení šnorchlů a brýlí a vychutnání si tohoto přírodního akvária při šnorchlování. Nezřídka se totiž stává, že u pobřeží kotví malé lodě, například plachetnice, a jejich námořníci se opalují na palubě nebo se potápějí do průzračné vody při hledání dokonalého snímku. A poté se chlubí na Instagramu!
 

Contenido

Pohled na La Graciosa od moře

Stačí nám objevovat krásy tohoto malého ostrova na kole nebo se projít po některé z jeho stezek? Zřejmě ne. Ze sousedního Lanzarote nebo z Caleta de Sebo si můžeme zaplatit výlet lodí, která nás při plavbě blízko pobřeží a v klidných vodách zavede na La Graciosu jiným způsobem. 

Představte si příjemnou plavbu na moderním katamaránu s obědem v ceně, při které na vlastní kůži pocítíte teplo slunce a osvěžující a regenerační mořský vánek a zároveň můžete pozorovat neobydlené ostrůvky, které tvoří souostroví Chinijo, stejně jako horu Montaña Amarilla nebo pláž La Cocina. Víme, víme, musíte to zažít.
 

Imagen
Contenido

Neodjíždějte, aniž byste okusili...

Specialitou tohoto malého ostrova v Atlantiku jsou čerstvé ryby a další produkty kanárské gastronomie, jako jsou papas arrugadas (vrásčité brambory) a mojo, mírně pikantní omáčka typická pro Kanárské ostrovy.

Título

Další informace najdete na oficiálních stránkách Cestovní ruch na Lanzarote