NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Nákupy

MĚNA A ZPŮSOB PLATBY

Na Kanárských ostrovech je oficiální měnou euro. Přivezete-li si jinou měnu, můžete zajít do jakékoli z nespočetných směnáren a bank, kde vám peníze vymění. Směnárenskou službu nabízí i mnoho hotelů.

Na všech ostrovech také naleznete značný počet bankomatů a v naprosté většině obchodů můžete platit kreditní kartou, i když je třeba zdůraznit, že mnohé z nich nepřijímají American Express.

OTEVÍRACÍ DOBA

V městských oblastech je běžné, že prodejny bývají otevřeny přibližně od 9: 00 do 20:30 hodin od pondělí do soboty, ale záleží na typu obchodu. Řada z nich zavírá v sobotu v poledne či odpoledne. Nákupní centra jsou však otevřena od 10 do 22 hodin.

Pokud se budete pohybovat v oblastech, která jsou hojně navštěvována turisty, naleznete prodejny a obchody otevřené všechny dny v týdnu.

DAŇOVÉ VÝHODY

Daňový hospodářský systém Kanárských ostrovů, který je uzákoněn ústavou, je odlišný od systému na zbylém území Španělska. Spotřební daň je tu mnohem nižší než v ostatních částech Evropy (7 %), což zaručuje výrazné snížení cen téměř u všech výrobků.

lékárny

V případě potřeby nějakého léku nebo farmaceutického přípravku při pobytu na Kanárských ostrovech můžete navštívit různé lékárny roztroušené po celém Kanárském souostroví. Mějte na paměti, že se léky prodávají pouze v autorizovaných lékárnách a jsou označeny tímto symbolem: Farmacia Autorizada

Nezapomeňte na to, že ...

Kanárské ostrovy nabízejí řadu výhradně ostrovních produktů, které nelze přehlédnout. Mezi nejoblíbenější patří, samozřejmě, gastronomické lahůdky, například káva z Agaete, domácí sýry „queso palmero a majorero“, na hladko mletá mouka „gofio“, palmový med, vína s označením původu a široký výběr cukrářských výrobků. Návštěvníci si však mohou dopřát i jiné věci, například oblečení od kanárských návrhářů, umělecká díla nebo řemeslné výrobky, jako jsou košíky, keramika či šperky.

Kanárské ostrovy vás zvou, abyste sem přijeli v kterémkoli ročním období strávit příjemnou dovolenou na čerstvém vzduchu, radovat se ze slunečního svitu a jasného nebe a co nejlépe prožít svůj volný čas.