Tenerife

porbouzí emoce

Tenerife je ostrovem tisíců zážitků. Tisíce plánů, které je možné uskutečnit v každém ročním období díky mírnému klimatu a široké nabídce aktivit na největším z Kanárských ostrovů.

Contenido

Užijte si den na pláži, projděte se po některé ze stezek, které vedou bujnými lesy, objevte ohromující sopky a úchvatnou krajinu, téměř nadpozemskou, a impozantní rokle a útesy. Rozjímejte nad nekonečnou hvězdnou oblohou v dobré společnosti nebo si splňte sen o tom, že uvidíte velryby a delfíny plavat ve volné přírodě... WAU!

Contenido

Tenerife má také krásná historická centra s velkou uměleckou hodnotou, kde se můžete v klidu procházet. Najdete zde také muzea a půvabné vesničky s bohatou tradicí, kde se můžete seznámit a popovídat si s místními obyvateli.

Contenido

Možná máte chuť si trochu zasportovat. Žádný problém. Můžete zde provozovat všechny sporty, zejména ty, které souvisejí s mořem a golfem, protože na ostrově je několik hřišť, z nichž si můžete vybrat. A pokud toužíte po intenzivnějších emocích, není nad zábavu na moderních atrakcích v zábavních parcích, které jsou rájem pro děti, jež si z rodinné dovolené odnesou nezapomenutelné zážitky. Zkrátka, na každý den jiný plán a sbohem nudo! 


Contenido

Tenerife je však také ideální pro relaxaci a odpojení se od stresu. Jako zavedená turistická destinace má mimořádnou nabídku ubytování, od těch nejexkluzivnějších až po ta nejskromnější, kde si můžete odpočinout obklopeni veškerým komfortem a službami.

00:00
Título
Tenerife
Vídeo
Póster
Tenerife, la energía que te espera
Tenerife, la energía que te espera
Tipo
Ancho completo
Contenido

Báječný den na pláži

Živé pláže s jemným světlým pískem a klidnou vodou najdete v hlavních turistických centrech Tenerife na jihu ostrova. Na různých místech podél pobřeží se však nacházejí i klidnější pláže mimo městská centra. Najdete je v tmavém sopečném písku nebo v podobě nádherných přírodních tůní a kaluží chráněných před vlnami.

Obě varianty jsou ideální pro báječný den na pláži. Nejlepší je je objevit a ponořit se do nich.

Contenido

Plavba s delfíny a velrybami

Pozorování různých druhů kytovců, kteří volně plavou ve vodách u jihozápadního pobřeží Tenerife, jednoho z mála míst na světě, kde je lze pozorovat tak blízko pobřeží, je zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

Kromě plejtváků a delfínů, kteří zde žijí po celý rok, je tato privilegovaná oblast také domovem velryb modrých a kosatek. Je to opravdové útočiště těchto neuvěřitelných savců, kteří zde nacházejí ideální podmínky pro potravu a rozmnožování.

Je to opravdové útočiště těchto neuvěřitelných savců.

Contenido

Křehkost tohoto cenného ekosystému nás nutí zajistit jeho ochranu. Tato aktivita je natolik regulována, že ji mohou provádět pouze oprávněné lodě za přísného dodržování předpisů, které zaručují respekt k těmto báječným zvířatům a jejich životnímu prostředí.

Imagen
Vista general del Teide
Vista general del Teide
Contenido

Výstup na nejvyšší vrchol Španělska

Jestli se Tenerife může něčím pochlubit, pak jsou to mimořádné přírodní prostory. Jeden z nich však vyniká nade všemi: Národní park Teide, který je nejnavštěvovanějším v Evropě. Kromě toho, že se zde nachází impozantní sopečná struktura Teide, nejvyšší vrchol Španělska a památka světového dědictví UNESCO, najdete tu nejúchvatnější krajinu, jakou jste kdy viděli.

Jedná se o jeden z nejpozoruhodnějších projevů vulkanismu na světě. Představivost nestačí k tomu, abychom si udělali představu o impozantním panoramatu, které se nám naskytne z vrcholu ve výšce 3 715 metrů, s mimořádným výhledem na kalderu, stovky kuželů, lávových proudů, hrází, skal... Nesmíme zapomenout ani na rostlinné a živočišné druhy, které zde žijí, s řadou endemických druhů, z nichž některé se vyskytují pouze v parku.

Ti, kteří jsou v dobré fyzické kondici a mají k dispozici přibližně šest hodin, mohou na vrchol vystoupit pěšky po připravené stezce, ale je zde také možnost využít lanovku a vystoupat během několika minut.

Contenido

Cesta neuvěřitelnými přírodními prostory

Národní park Teide je pro většinu znalců ostrova přírodním klenotem Tenerife par excellence. Není však jediný. V okolí této sopečné krajiny se nachází další poklad, přírodní rezervace Corona Forestal, bujný les kanárských borovic, který se v celé své rozloze rozprostírá v roklích a údolích. Podívaná plná barev, jež se střídají s intenzivní zelení borovic, modří moře a oblohy a temnými tóny velké sopky.

Contenido

A je toho ještě víc. Příkladem může být masiv Anaga, jedna ze sedmi biosférických rezervací Kanárských ostrovů, domov různých druhů vavřínových lesů, jež jsou dnes na většině planety vyhynulé, kde přírodní a kulturní hodnoty koexistují v dokonalé harmonii. Nebo venkovský park Teno, místo s obtížnou orografií, impozantními útesy, údolími a zalesněnými oblastmi, jehož izolace se osvědčila, protože umožnila zachovat téměř nedotčená cenná stanoviště sloužící jako útočiště ohrožených druhů. Přírodní prostředí, v němž se nacházejí půvabné statky věnující se zemědělství a chovu dobytka.

Contenido

Procházky po zachovalých historických centrech

Na Tenerife se nachází několik měst, jež doslova dýchají historií. Jasným příkladem je San Cristóbal de La Laguna, jedinečný příklad koloniálního města bez hradeb, které sloužilo jako inspirace pro další americká koloniální města. Díky tomu, že se jeho původní půdorys z 15. století prakticky nezměnil, bylo toto město zapsáno na seznam světového dědictví.

Contenido

Významným historicko-uměleckým celkem je také La Orotava. Zajímavé je také centrum Puerto de la Cruz, kde se nachází mimo jiné i krásná Botanická zahrada.

Contenido

Za návštěvu stojí také civilní a církevní architektura města Icod de los Vinos a samozřejmě obrovský tisíciletý dračí strom, který je endemitem Makaronésie. Nebo pobřežní městečko Garachico, které stále nese stopy po silném výbuchu sopky, k němuž došlo v roce 1706. A samozřejmě hlavní město ostrova Santa Cruz de Tenerife, které spojuje ruch moderního města s historickým centrem ohraničeným trojúhelníkem ulic a náměstí s nejznámějšími budovami. Jedním z nich je objekt bývalé civilní nemocnice (Antiguo Hospital Civil), příklad neoklasicistní architektury, v níž se nachází jedno z nejzajímavějších muzeí na ostrově: MUNA, Muzeum přírody a archeologie.

Contenido

Sestavte si zábavný plán na každý den

Díky nekonečnému seznamu možností se i na zcela vylidněném ostrově nemůžete nudit. Ve městě se nachází několik parků určených pro volný čas, včetně dvou zařízení považovaných za nejlepší na světě ve svém oboru: vodního parku Siam Park a zoologické zahrady Loro Parque. 

Lesopark Forestal je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství v kontaktu s přírodou, protože zde budete mít možnost hrát si mezi vysokými stromy. Botanické zahrady, etnografické a zábavní parky, motokárové dráhy pro milovníky rychlé jízdy, nákupní centra... Tenerife splní všechna vaše očekávání v oblasti volného času a zábavy.

Tenerife splní všechna vaše očekávání v oblasti volného času a zábavy.

Imagen
Roque Cinchado, El Teide
Roque Cinchado, El Teide
Contenido

Potěšení z hvězd

Vrcholky Tenerife jsou jednou ze tří hvězdných rezervací Kanárských ostrovů, což je označení, které dává představu o nádherných podmínkách pro pozorování hvězd v nejvyšších oblastech ostrova.

Contenido

Jedním z těchto privilegovaných míst je národní park Teide, kde nás obklopují úchvatné siluety sopečné krajiny, nekonečná noční obloha plná milionů jasných bodů, měsíční krátery... a jedno či dvě překvapení. Ne náhodou se zde nachází jedna z astrofyzikálních observatoří na Kanárských ostrovech, vědecké centrum, které lze navštívit i po předchozí domluvě s průvodcem.

Contenido

Požitek z gastronomie

To je jedna z radostí, které Tenerife nabízí. Ostrov nabízí nepřeberné množství podniků: od proslulých "guachinches", skromných podniků navštěvovaných místními obyvateli, kde se podávají typická kanárská jídla, až po nejluxusnější restaurace, z nichž některé mají michelinskou hvězdu.

Tradice i avantgarda, základní jídla i jídla téměř umělecká, místní suroviny i suroviny z jiných částí světa... rozmanitost je nekonečná. Mezi tradiční produkty patří maso, čerstvé ryby a černé brambory, vynikající odrůda, kterou oceňují renomovaní šéfkuchaři. Kanárské mojo, gofio, sýry, vína, ovoce a dlouhý seznam dezertů a sladkostí, které doplňují chutné menu, jsou jen některé z gastronomických specialit ostrova. 

Tradice i avantgarda, základní jídla i jídla téměř umělecká, místní suroviny i suroviny z jiných částí světa... rozmanitost je nekonečná.

Contenido

Dosažení dokonalého švihu

Mezi různými venkovními sporty, které lze na ostrově provozovat po celý rok, vyniká golf. Tenerife má několik hřišť navržených nejlepšími světovými profesionály a kompletní zázemí, kde hráči všech úrovní najdou vše, co potřebují.

Contenido

Milovníky tohoto sportu však nelákají jen prvotřídní hřiště a zázemí, ale také to, že je skutečnou výsadou zdokonalovat svůj švih s výhledem na majestátní sopku Teide nebo na sytě modrý Atlantik. Skutečný luxus. 

Contenido

Neodjíždějte, aniž byste vyzkoušeli...

Guachinche, autentické podniky s tradiční domácí kuchyní na Tenerife, kde můžete ochutnat oblíbená jídla a místní vína.

Imagen
Guachinche
Guachinche
Título

Další informace najdete na oficiálních stránkách turistického Tenerife