Lanzarote

jiný ostrov

Lanzarote je synonymem pro sopky, lávová pole, neuvěřitelně tvarované skály, černou a načervenalou zem, která kontrastuje s typickými bílými domy, modrou barvou moře a azurovou oblohou. Krajinu nejvýchodnějšího z Kanárských ostrovů dotvářejí strohé hory s mírným reliéfem, nádherné pláže s bílým a zlatým pískem, listnaté palmové háje... a ticho, které je také součástí tajemné krajiny Lanzarote.

Contenido

Na tomto ostrově, jenž je biosférickou rezervací, se nachází živá turistická letoviska a malé vesničky, kde na vás odevšad dýchá klid. Velké hotely a bungalovy v pobřežních letoviscích se snoubí s venkovskými domy, vilami a butikovými hotely v půvabných vnitrozemských vesnicích. Kompletní a prvotřídní nabídka, která vám zaručí nejlepší dovolenou v jakémkoli ročním období a užívání si mimořádného klimatu. Bezkonkurenční podmínky, které spolu s kvalitní infrastrukturou a službami najdou na tomto ostrově amatéři i profesionálové všech druhů sportů pro svůj trénink.

Contenido

K rozvoji Lanzarote dochází udržitelným způsobem a v souladu s životním prostředím, zejména díky neúnavné práci univerzálního umělce Césara Manriqueho, který kromě toho, že svým obrovským talentem zasáhl do krajiny, tak uměl svým krajanům předat i lásku a úctu ke své zemi. Země, kde cestovní ruch, umění a příroda jdou ruku v ruce.

 

00:00
Título
Lanzarote
Vídeo
Póster
Lanzarote, tienes que venir aquí
Lanzarote, tienes que venir aquí
Tipo
Ancho completo
Contenido

Kromě úchvatné krajiny, která někdy připomíná povrch Marsu, fascinuje Lanzarote také zázrakem, jenž se rodí z jeho sopečné půdy. Ačkoli se to může zdát nemožné, život si zde razí cestu a umožňuje výrobu slavných vín s označením původu. Je, nebo není to jiný ostrov?

 

 

Contenido

Kromě poznávání sopečné krajiny můžeme na Lanzarote najít také dokonalou regeneraci na nádherných plážích ideálních pro relaxaci na slunci na bílém nebo zlatém písku. Osvěžit se poté můžete v křišťálově čisté tyrkysové vodě. Mnohé z nich jsou ideální pro nejmladší členy rodiny, protože jsou chráněny před vlnami a mořskými proudy, stejně jako přírodní jezírka, která vznikla pod křídly lávových jazyků, jež se po erupcích dostaly do moře.

Jsou zde také pláže pro ty, kteří si užívají vlny nebo dlouhé procházky podél pobřeží, pro ty, kteří hledají samotu, nebo naopak dávají přednost živým plážím a přístavům s veškerými službami pro volný čas, restauracemi a obchody, jež doplňují dokonalý den.
 

Mnohé z nich jsou ideální pro nejmladší členy rodiny, protože jsou chráněny před vlnami a mořskými proudy.

Imagen
Contenido

Sopečná krajina Lanzarote vzbuzuje jedinečné pocity. Je inspirativní, záhadná, tajemná... Uvězní nás v intimním spojení, které se těžko vysvětluje, naplní nás energií. Proč tomu tak je? Je to proto, že nám ukazuje sílu přírody, že nás vrací k našemu původu? 

Otázky, na které si instinktivně odpovíme, když se ocitneme v Národním parku Timanfaya, který je nejvyšším projevem vulkanismu na ostrově a jedním z nejreprezentativnějších míst souostroví Kanárských ostrovů. Drsná, silná, divoká krajina, kde zvláštní roli hraje i to nejhrobovější ticho. Ohňové hory můžete navštívit během autobusové prohlídky s průvodcem, během níž vás ohromí pestrý obzor plný sopečných kuželů, lávových polí, skal rozmanitých tvarů... Krajina, pro kterou příroda zvolila zvláštní paletu barev, v níž se mísí červená a oranžová s okrovou, hnědou a černou.

 

 

Contenido


V těsné blízkosti vstupu do národního parku se nachází Echadero de camellos (Odpočívadlo velbloudů), místo, kde je možné nasednout na hřbet tohoto mimořádného zvířete a prožít cestu mezi sopkami, cítit vánek a křupání lávových úlomků, to vše v obklopení vzrušující krajiny.

A to není všechno. Vulkanismus je na Lanzarote vidět na každém kroku: na pobřeží, na polích i ve vnitrozemských vesnicích. Navzdory extrémním přírodním podmínkám se však několika generacím obyvatel ostrova podařilo zdánlivě neúrodnou zemi co nejlépe využít. Ano, jen zdánlivě, protože tento ostrov skrývá pod svým sopečným pláštěm mnohá překvapení.

Contenido

Na Lanzarote se také můžeme ponořit do fascinujícího podzemního světa, který vznikl v důsledku erupcí. Jeskyně a sopečné tunely, již lze navštívit díky šetrným a udržitelným zásahům. Prostory jako Jameos del Agua, do nichž zasáhl geniální umělec César Manrique, nebo Cueva de los Verdes jsou jasnými příklady, které nám nabízejí možnost poznat tajemství útrob země. 

Contenido

Krajina La Geria je jedním z největších překvapení Lanzarote. Rozsáhlou oblast pokrytou drobnými úlomky černé sopečné horniny, která byla vyvržena během erupcí sopky Timanfaya, využívají lanzarotští zemědělci k pěstování vinné révy. Tento materiál je schopen udržet noční vlhkost, což je na ostrově s nedostatkem srážek velmi důležité. Tato tradiční technika je doplněna charakteristickými kamennými zídkami, které chrání vinnou révu před větrem, a vytváří tak velkolepou krajinu, jež je ve světě jedinečná.

Výsledná vína s označením původu jsou výjimečná a mezinárodně uznávaná. Nejlepší je, že je můžete ochutnat v některém ze sklípků a zároveň se kochat krásou okolí.

Krajina La Geria je jedním z největších překvapení Lanzarote.

Contenido

Lanzarote mělo štěstí na geniálního Césara Manriqueho, všestranného umělce, který uměl spojit umění a přírodu jako nikdo jiný. Jako zarytý ochránce přírodních prostor a hluboce zamilovaný do ostrova, kde se narodil, do nich zasahoval jen proto, aby je vylepšil a učinil z nich místa, která budou navždy obdivována. 

Na Lanzarote zanechal velkou část svého uměleckého odkazu. Snad největším dílem je Jameos del Agua, jedno z nejnavštěvovanějších turistických center na ostrově, kde Manrique předvedl celou svou genialitu. V tomto sopečném tunelu s proslulým a velkolepým přírodním hledištěm se nachází velmi unikátní geologický útvar, vnitřní jezero vzniklé mořskou filtrací, v němž žije malý slepý bílý korýš, světový unikát.

Contenido

El Mirador del Río je dalším z jeho výtvorů. Z tohoto přírodního vyhlídkového bodu na impozantních útesech Famara, který je dokonale začleněn do okolní krajiny, si můžete vychutnat nádherný výhled na souostroví Chinijo, jež tvoří ostrov La Graciosa a čtyři ostrůvky. Do výjimečné krajiny Timanfaya se podařilo mistrovským způsobem začlenit restauraci El Diablo, válcovitá prosklená tělesa, díky nimž se cítíme součástí sopečného prostředí.

 

Contenido

K této cestě za obdivem díla nedostižného umělce musíme kromě Kaktusové zahrady, hradu San José a selského muzea přidat i jeho dům v Taro de Tahiche - dnes sídlo nadace - postavený na lávovém proudu. Nezapomeňte také navštívit dům-muzeum Césara Manriqueho v Haríi, bývalý statek v palmovém háji, který zrenovoval, aby zde mohl žít a pracovat až do své smrti v roce 1992, kdy se mu stala osudnou dopravní nehoda.

 

Contenido

Ostrov si vydobyl místo v tréninkovém plánu elitních evropských sportovců, zejména v zimních měsících, kdy chlad na pevnině znemožňuje provozování venkovních sportů.

Běh, cyklistika, golf, všechny druhy vodních sportů... Díky mimořádnému klimatu, které zde panuje po celý rok, privilegovanému prostředí a široké nabídce ubytování, zařízení a prvotřídních služeb, které jsou schopny uspokojit i ty nejnáročnější požadavky, neexistuje disciplína, která by Lanzarote odolala. Důkazem toho je skutečnost, že se na ostrově konají významné sportovní soutěže, jako je Ironman, jeden z nejtěžších triatlonů na světě.

Spojení dovolené s fyzickým cvičením je vynikajícím plánem. A pokud je vybranou destinací Lanzarote, je úspěch zaručen.
 

 

Contenido

Jelikož je ostrov odlišný, lze očekávat, že se liší i jeho vesnice. Postupné sopečné erupce, které utvářely současnou krajinu, byly stejně rozhodující i pro osady, v nichž se život odehrává mezi sopkami a lávou. Nebylo to snadné, ale výsledek je bezkonkurenční jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky tohoto neobvyklého ostrovního území.

Na rozsáhlém území přírodního parku Volcanoes se nachází pouze jedno centrum, El Golfo, malebná rybářská vesnice, kterou musíte navštívit, abyste ochutnali vynikající čerstvé ryby. Yaiza, první evropská enkláva na Kanárských ostrovech, se nachází na okraji oblasti pohřbené sopečnými erupcemi Timanfaya. Toto okouzlující město vyniká především udržovanou tradiční architekturou.

Yaiza, první evropská enkláva na Kanárských ostrovech, se nachází na okraji oblasti pohřbené sopečnými erupcemi Timanfaya.

Contenido

Dalším městem, které by mělo být na naší trase, je Teguise, vznešená a majestátní vesnice, která si v dlážděných uličkách svého přívětivého starého města stále zachovává atmosféru krásy. Zde se také koná slavný pouliční trh, který každou neděli přitahuje tisíce místních návštěvníků a turistů. Haría je nejzelenější oblastí ostrova, ve skutečnosti je také známá jako Údolí tisíce palem, které se prolínají s typickými bílými domy.

 

Contenido

Vína z odrůdy Malvasía Volcánica, která je světovým unikátem a díky jejíž vyváženosti, chuti a vůni jsou tato vína velmi kvalitní.

Imagen
Título

Další informace najdete na oficiálních stránkách Cestovní ruch na Lanzarote.