Objevte La Gomeru

Místo, kde můžete objevovat přírodu díky neuvěřitelné krajině, opuštěným plážím s černým pískem, prastarým lesům a vertikálním útesům s výhledem na moře s křišťálově čistou vodou. Místo, kde můžete pocítit vlivy sopek a obdivovat jedinečné stezky. Objevit La Gomeru, místo s nejlepším klimatem na světě, znamená objevit svět, kde má každý možnost cítit se jedinečně.

00:00
Título
Ven a La Gomera
Vídeo
Póster
poster-ven-a-La-Gomera
poster-ven-a-La-Gomera
Tipo
Ancho completo
Imagen
Contenido

Zvláštní ostrov

Ve vnitrozemí souostroví Kanárských ostrovů uprostřed Atlantského oceánu se skrývá kouzelný ráj: La Gomera. Ostrov s pouhými dvaceti tisíci obyvateli nabízí 370 km2 půvabu, historie a přírody. Jeho nedotčené pláže, utajené stezky a malebná krajina zářící všemi barvami z něj dělají místo, kde se plní ty nejlepší sny.

 

Contenido

Podnebí na ostrově je naprostý dar: teplé a stabilní, pod vlivem pasátů, které ochlazují a zmírňují teploty na ostrově a udržují ideální vlhkost pro tisícileté lesy národního parku Garajonay. Ideální klima pro odpojení, zapomenutí na rutinu a načerpání nové energie na rajských plážích s vulkanickým pískem.

Contenido

Díky orografii, historii a krajině se zde budete cítit výjimečně a jedinečně. Místo s vlastní identitou, identitou svých obyvatel. Obyvatelé ostrova La Gomera jsou výsledkem jedinečné směsice, od prvních domorodých osadníků až po současnou společnost, pyšní se staletými vzpomínkami a legendami. Velmi významnou je na ostrově postava Kryštofa Kolumba a ostrov hrál klíčovou roli objevení Ameriky.

Contenido

Celý ostrov je od roku 2012 biosférickou rezervací, která zdůrazňuje úsilí místních obyvatel o udržitelný rozvoj. Došlo k uznání rovnováhy mezi rozvojem ostrova a ochranou bujné přírody a dosažení udržitelného růstu. Podporuje se aktivní cestovní ruch, ale vždy se upřednostňuje dědictví, kterým se La Gomera může pochlubit nejvíce: krajina, podstata ostrova a vitalita země a moře. Jedinečné rostliny, mořští savci, endemické druhy a pestrá škála barev - to vše nabízí ostrov La Gomera.

Contenido

Nadpřirozené krajiny

V centru ostrova se nachází přírodní klenot ostrova, národní park Garajonay, který byl v roce 1986 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Ráj, kde se mísí bujné vavřínové lesy z období třetihor, palmové háje a kombinace rozmanitých a jedinečných rostlin. Park, stejně jako zbytek ostrova La Gomera, můžete prozkoumat pěšky po síti stezek, které spojují všechny kouty ostrova.

Contenido

Cesty vedoucí z hor k moři. Velkou devizou La Gomery je jako u každého správného ostrova jeho pobřeží. Přímý kontakt s mořem, které laská rozmanité a atraktivní pláže La Gomery. V městských oblastech, na sopečném písku nebo v zátokách, ukrytých pod stržemi nebo přístupných pouze lodí - na ostrově La Gomera najdete pláž pro každý den. Zákoutí, kde si můžete vychutnat křišťálově čistou vodu a spojit se s mořskou přírodou.

Contenido

K nezapomenutelnému přírodnímu zážitku stačí přidat vulkanický charakter a působivou geografii, která je dalším velkým znakem jedinečnosti ostrova. La Gomera je tvořena neustálými údolími, stěnami a roklemi, které lemují pobřeží a vytvářejí tak jedinečnou krajinu. Největším a pravděpodobně nejznámějším příkladem je Los Órganos v údolí Vallehermoso, které vzniklo v důsledku vodní eroze, síly větru a erupcí před nejméně dvěma miliony let.

Místa, ze kterých si můžete vybrat

San Sebastián de La Gomera

Contenido

Je to hlavní město a epicentrum ostrova. Nejoblíbenější slavnosti, chráněné oblasti kulturního významu a přístav, kde Kryštof Kolumbus naposledy přistál před návštěvou Ameriky. Je známé jako La Villa a je ideálním místem, kde se můžete ztratit.

Agulo

Contenido

Agulo na severu ostrova nabízí přírodu, tradice a nejlepší staré město na celém souostroví. Proto se mu říká "El Bombón de La Gomera". Na vrcholu se nachází vyhlídka Abrante, odkud je neuvěřitelný výhled na staré město Agulo a dokonce je vidět i ostrov Tenerife.

Valle Gran Rey

Contenido

Jeho název je poctou domovu vůdce Hupalupy, hlavního protagonisty povstání Gomero v roce 1488. Procházka po nejautentičtější historii ostrova a podél okouzlujících pláží, jako je Playa del Inglés nebo Playa de Vueltas.

Vallehermoso

Contenido

Směrem na jih se ve Vallehermosu nachází Alto de Garajonay, nejvyšší bod ostrova a téměř 1 300 hektarů národního parku. Laguna Grande v centru ostrova je ideálním místem pro načerpání nových sil před výstupem na Lomo del Carretón.

Alajeró

Contenido

Je známý svými roklemi a útesy podél pobřeží. Ne nadarmo se Alajeró říká "stezka jihu" a ne nadarmo je k jeho návštěvě nejlepší zvolit síť pěších stezek. V přírodní památce La Caldera se navíc nachází největší sopečný vzorek na ostrově.

Hermigua

Contenido

Místo s nejlepším klimatem na světě. Takto jej definovali mezinárodní vědci na počátku minulého století. Kde si ho užít? Nejlepší odpovědí je pláž La Caleta se sopečným pískem a veškerými službami.