Souostroví

Váš každodenní pobyt na Kanárských ostrovech

Descripción Archipiélago

Evropský region

Kanárské ostrovy představují španělské souostroví, které se skládá ze 7 ostrovů a leží v Atlantském oceánu ve vzdálenosti 1 739 km jihovýchodně od hlavního města státu. Jsou součástí tropické oblasti Makaronésie a po celý rok na nich panuje mírné podnebí. Místní topografie je výsledkem opakovaných projevů sopečné aktivity v průběhu milionů let, a proto souostroví představuje jednu z nejunikátnějších krajin v Evropě.

Vzhledem k tomu, že se jedná o španělskou autonomní oblast, uplatňují se zde právní předpisy Evropské unie. Umožňuje se volný pohyb občanů a je zavedeno euro jako úřední měna. Evropští občané se na ostrovech těší všem právům a výsadám, které jim udělují dohody o evropském občanství Maastrichtské smlouvy z roku 1992.

Titular precios / propinas
Ceny a spropitné
Descripción precios / propinas

Životní úroveň je na Kanárských ostrovech velmi podobná ostatním španělským autonomním oblastem a průměrné ceny mají tendenci uchovat dostupnost.

U většiny služeb je spropitné dobrovolné. Z tohoto důvodu není zaveden žádný procentuální podíl ani pevná částka.
 

Subtitular precios / propinas
Orientační ceny
Tarifas
Večeře
Mezi 15 a 35 EUR na osobu
Snídaně
Mezi 5 a 8 EUR na osobu
Pivo
Mezi 1,5 a 3 EUR
Drink
Mezi 6 a 12 EUR
Taxi z letiště
Cca 30 EUR
Půjčení vozu
Od 20 EUR na den
Městský autobus
Nepřesahuje 1,5 €
Título Idioma
Jazyk
Descripción Idioma

Oficiálním jazykem je španělština, ale v hlavních turistických oblastech je snadné najít osoby, které mluví anglicky, německy a mnoha jinými jazyky.

Título Hora Local
Místní čas
Descripción Hora Local

Návštěva Kanárských ostrovů z kterékoli evropské země nepředstavuje žádný problém z hlediska časového rozdílu, neboť vzhledem k jejich zeměpisné poloze, sdílejí stejné časové pásmo (UTC), jaké má Spojené království a Irsko. V porovnání s jinými evropskými zeměmi, jako je Francie, Německo, Španělsko a Polsko, je zde o hodinu méně (UTC + 1).

Título Tecnología y Comunación
Technologie a komunikace
Descripción Tecnología y Comunación

Většina budov má elektrickou instalaci se zásuvkami a zástrčkami 220V (CEE 7/4). Na všech ostrovech je mobilní pokrytí a WiFi síť a je běžné, že mnoho hotelů poskytuje bezplatnou službu připojení k internetu.

Título Sistema Sanitario
Zdravotní systém
Descripción Sistema Sanitario

Kanárské ostrovy mají jako oblast, která je součástí EU, zaveden zdravotní systém s evropskou lékařskou péčí, a proto všichni evropští občané mají právo na bezplatnou zdravotní péči v rámci veřejného zdravotního systému Kanárských ostrovů.

Na ostrovech naleznete zdravotní střediska a veřejné nemocnice, které poskytují pohotovostní službu 24 hodin, četné lékárny s nepřetržitou otevírací dobou nebo pohotovost poskytující ošetření v případě mimořádné události.