NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Podnebí

Dny jsou na Kanárských ostrovech dlouhé a slunné s mírnými teplotami, které nevykazují výrazné výkyvy. Hodnoty na teploměrech zůstávají po celý rok mezi 19º a 24º. Pasátové větry a teplotní inverze, kterou vytvářejí, zabraňují oblačnosti a zajišťují velmi nízké srážky.

To jsou důvody, proč vás Kanárské ostrovy zvou, abyste sem přijeli v kterémkoli ročním období strávit dovolenou na čerstvém vzduchu, užít si slunečního svitu a jasného nebe a co nejlépe využít svého volného času.

Předpověď pro nejbližší dny

CO SI VZÍT S SEBOU?

Vzhledem k místnímu výjimečnému podnebí, které převládá po celý rok, tím jediným, co byste si měli vzít s sebou nehledě na roční období, je lehké oblečení, letní obuv a teplejší svršek na noc nebo do vyšších nadmořských výšek.

Pokud se chystáte věnovat nějaké oblíbené činnosti nebo sportu, tak si pochopitelně nezapomeňte vzít náležité oblečení, a myslete, samozřejmě, na plavky, opalovací krém a sluneční brýle.

UŽIJTE SI SLUNCE

Přítomnost slunce na ostrovech je velmi důležitá. Ovlivňuje podnebí, každodenní život i chování lidí. Navíc je prokázáno, že má řadu významných vlastností: je zdrojem vitaminu D, zpevňuje kosti, zlepšuje náladu, ovlivňuje kvalitu spánku apod.

Familia en la playa

Na druhou stranu dbejte, abyste se řídili určitými pravidly, když se jdete opalovat:

  • Dopřejte své pokožce vždy dostatečnou ochranu proti slunci.
  • Nanášejte opalovací krém každé 2 hodiny a pokaždé, když vyjdete z vody.
  • Vyhýbejte se přímému slunci mezi 12. a 16. hodinou.
  • Sledujte, jak se opalují vaše děti, a chraňte je vhodným způsobem před slunečním zářením.
  • Pokud se chystáte strávit na pláži více času, nezapomeňte používat slunečník.

DLOUHÉ A SLUNEČNÉ DNY

Kanárské ostrovy jsou jedním z regionů, kde je nejvíce slunečního svitu v Evropě: více než 3000 hodin. Jejich zeměpisná poloha také zaručuje po celý rok dlouhé dny plné světla. V zimě vychází slunce v 7:30 a zapadá v 6:30 odpoledne, zatímco v létě se rozednívá v 7:00 a stmívá v 8:30.

Arena