Horolezectví v parku Tamadaba

400 tras mezi borovými lesy poblíž obce Artenara
Přímo v srdci Přírodního parku Tamadaba na severu ostrova Gran Canaria a poblíž obce Artenara se nachází hlavní oblast sportovního horolezectví na ostrově. Tuto prakticky nedotčenou krajinu pokrývá jeden z nejlépe zachovalých borových lesů Kanárských ostrovů. Jedná se téměř o absolutní království skalního horolezectví, kde se mezi roklemi a lesy nachází na 400 tras s převahou střední úrovně a maximální výškou 40 metrů, které se rozdělují podle svých nejstrmějších útesů.
Dobře vybavené úseky a oblast ke stanování
Všechny cesty disponují dobrou výbavou a i přesto, že zde převažuje střední a vysoká úroveň, je možné absolvovat i některé cesty nízké úrovně, jelikož tato škola je ve fázi rozvoje a neustále se vytvářejí další excelentní trasy v úsecích, které se nacházejí o něco dál. Kromě zimy je možné provozovat horolezectví po celý rok vyjma některých vymezených částí. Dále je zde oblast, kde je povolené stanování, pro které je nezbytné požádat o povolení u rady pro oblast životního prostředí ostrova Gran Canaria.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
2
257
13
262
10045