NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

DRUHÁ

TVÁŘ KANÁRSKÝCH OSTROVŮ

Kromě toho, že si zde může užívatnaprosto jedinečného klimatu, kouzelných pláží a bujné přírody, na Kanárských ostrovech také naleznete velké množství tradic a kulturních slavností, které zůstaly nezměněny po stovky let. Právě takovýchto turistických atrakcí se účastní stále více návštěvníků ostrovů. I vy můžete poznat z blízka charakter ostrovních obyvatel.

Zúčastněte se lidových oslav, poznejte nadšení a zbožnost při náboženských svátcích, hýbejte se v rytmu kulturních tanců a vychutnávejte si typické produkty každé oblasti. Nyní již znáte Kanárské ostrovy důkladně.

/

TRADICE

A NÁBOŽENSTVÍ

V průběhu historie bylo náboženství a kultura úzce propojené s Evropou. Není proto divu, že některé z nejbarevnějších oslav jsou spojeny se svatým kultem. Nicméně všechny jsou otevřené všem a s nadšením přijmou všechny návštěvníky.

Sestoupení
Panny Marie
Královské

El Hierro

Tato velmi oblíbená slavnost se koná na ostrově El Hierro každé čtyři roky první červencovou sobotu. Pestrobarevného procesí se účastní jednotlivé vesnice a desítky tanečníků se do průvodu postupně přidávají. Začíná v Dehesa de Sabinosa a končí v hlavním městě Valverde.

Slavnost Sestoupení
Panny Marie
Sněžné

La Palma

Každých pět let se na ostrově La Palma koná tato slavnost prohlášená za turistickou atrakci národního významu. Nenechte si ujít „Tanec trpaslíků“, kteří celou noc tančí v rytmu polky Recova a procházejí Královskou ulicí. Průvod končí za úsvitu u lodě Panny Marie.

Zobrazit událost>

Sestoupení
Panny Marie
Guadalupské

La Gomera

Slaví se každých 5 let. Pokud navštívíte ostrov La Gomera v době konání této slavnosti, stanete se svědkem námořní pouti, na které Pannu Marii Guadalupskou doprovází rybářské lodě z její svatyně v Puntallana do hlavního města ostrova. V letech, kdy se neslaví sestoupení si můžete užít „Říjnovou slavnost“ a pouť po okolí svatyně Panny Marie.

Zobrazit událost>

Corpus Christi
v La Orotava

Tenerife

Při oslavách Corpus Christi se tisíce návštěvníků procházejí po ulicích města La Orotava pokrytých pestrobarevnými koberci květin a písku. Nenechte si ujít nádherný koberec na náměstí radnice, který se vytváří z přírodních písků pocházejících z Národního parku El Teide.

Zobrazit událost>

Slavnost La Rama
v Agaete

Gran Canaria

V Agaete na ostrově Gran Canaria se vždy 5. srpna sejdou tisíce lidí s kouskem větvičky v ruce, tančí a mávají větvičkou prosíce o déšť, dokud nedojdou do „Santuario de la Virgen de las Nieves“ (Svatyně Panny Marie Sněžné). Pokud navštívíte městečko v tomto období, budete přizváni k účasti v průvodu obrů „papahuevos“ (pojídačů vajec), kteří jdou v čele průvodu.

Zobrazit událost>

Slavnosti Panny Marie
pod Skalou

Fuerteventura

Jedna y nejstarších slavností slavených na Kanárských ostrovech. Hlavním bodem je pouť na počest „La Peñita“, přátelské označení obyvatel ostrova Fuerteventura pro jejich patronku. Ostrovní hudba a jídlo doprovází pouť až k samé svatyni.

Zobrazit událost>

Pouť
Panny Marie Bolestné

Lanzarote

Lanzarote se oblékne do gala typického pro tuto pouť na počest „Virgen de los Dolores“ (Panny Marie Bolestné). Pouť začíná za svítání z mnoha míst ostrova, společně se všichni poutníci setkají v Mancha Blanca, na místě, kde Panna Marie udělala zázrak: zastavila lávu z Timanfaya.

Zobrazit událost>

Abyste byli vždy informováni o tom, co se děje na Kanárských ostrovech každý den, navštivte náš kalendář akcí.