Historická část městečka Teror

Město zrozené ve jménu madony Virgen del Pino
Nachází se v severní části ostrova Gran Canaria. Město Teror je jednou z nejstarších obydlených osad na všech sedmi Kanárských ostrovech. Bylo založeno po zjevení Madony v roce 1481 a posvěceno Madoně koncem 16. století. Teror se může pochlubit bohatým církevním dědictvím zahrnujícím baziliku, kláštery a domy šlechtických rodin. Ulice Real de la Plaza je již pět set let společenským i obchodním epicentrem celé lokality.
Nedělní procházky po místech cukrářské tradice a vyhlášeného salámu
Městečko Teror je známé svými cukráři a má bohatou tradici v oblasti typického cukrářského umění na ostrově Gran Canaria. V klášteře Císter se prodávají vyhlášené paštiky, sušenky, koláčky, sladké pečivo a anýzová kolečka. V usedlosti Finca de Osorio nabízejí výlety do přírody s průvodcem. A v neděli hlavní náměstí v městečku oživí trh s velkou nabídkou místních produktů, bižutérie, řemeslných výrobků ze dřeva a textilu.
Historical heritage
Historické místo
Typ
Historické jádro
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte a pečujte o historické a kulturní dědictví místa, stejně jako o různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, osvětlení...).
2
9
262
10045