Charco Azul na ostrově El Hierro

Přírodní koupaliště důstojné odkazu Césara Manriqua
Toto koupaliště nenavrhl sice César Manrique, ale jeho skutečný autor slavného architekta překonal. Laguna Charco Azul na ostrově El Hierro je jedna z nejvelkolepějších a nejpříjemnějších oblastí ke koupání na Kanárských ostrovech. Láva zde zanechala zákoutí plná rozličných tvarů a může tak nabídnout úžasné koupání v tyrkysových vodách. Skalisko vás chrání před impozantním oceánem, který zanechává svou stopu v tříštivé bílé pěně a svém všudypřítomném šumění.
Snadno přístupné koupaliště v sopečné oblasti
Panenské území v působivém údolí s příkrým pobřežím El Golfo je ztělesněním rozmarů sopek. Dojdete sem snadno pěšky, najdete zde dřevěnou sluneční terasu a čedičový oblouk, který ji uzavírá. A těm nejotrlejším nabízí místa, kde mohou předvést svou odvahu. Vaše těla se osvěží, odpočinou si a zregenerují. Charco Azul sice nenese podpis slavného architekta Manriqua, může se ale pochlubit něčím ještě lepším – přírodou.
Parking
Solarium

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
- V mnoha přírodních koupalištích je zakázán vstup s domácími zvířaty. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
7
9
262
10045