Přírodní památka Los Volcanes de Teneguía

Poslední sopečná erupce na povrchu Kanárských ostrovů

V roce 1971 zaplnil vulkán Teneguía titulní stránky deníků na celém světě, když z jeho nitra vytryskly tisícovky kubíků žhavé lávy. Poslední sopečná erupce na povrchu Kanárských ostrovů pokryla lávou a sopečným popelem velkou část jihu ostrova La Palma a vytvořila novou turistickou atrakci. V zájmu zachování panenských láv sopky Teneguía a také jejího kolegy z 18. století, vulkánu San Antonio, byla krajina vyhlášena přírodní památkou.

Výlet k sopce Teneguía na ostrově La Palma

Deset minut jízdy od obce Los Canarios naleznete návštěvnické středisko Volcán de San Antonio. Seznámí vás s úchvatnými dějinami zdejších vulkánů. Od střediska vycházejí trasy na dromedárech a několik dalších zajímavých stezek. Jedna z nich, stoupající po vulkánu San Antonio, ukáže turistům rozlehlé vinice Fuencaliente i závratnou cestu na vrchol sopky Teneguía, kde ucítíte její horko. Z druhé strany, v sektoru stezky GR-131, vás dovede k solným dolům Fuencaliente a k slavnému stánku s čerstvými místními rybami.

Výška
516 m
Flora interest
Catering
Parking
Trekking routes
Public transport
Wildlife interest
Localidad
Fuencaliente

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
10
262
10045